Главная Аматорський футбол Чемпіонат України Віктор Яічник: "Плануємо перехід до Другої ліги"

Віктор Яічник: "Плануємо перехід до Другої ліги"

1055
Віктор Яічник: "Плануємо перехід до Другої ліги"

Про мукачівську академію футболу заговорили ще до її дебюту на дорослому всеукраїнському рівні – по-перше, завдяки виступам клубних юнацьких команд у всіх вікових категоріях, по-друге – через зведення нового спортивного комплексу, який стане одним із найбільш сучасних в українському футболі. Тож, коли представницька команда МФА – Мукачівської футбольної академії – вийшла на старт Чемпіонату України серед аматорських команд сезону 2020/21, у неї вийшло зіграти досить зріло, незважаючи на середній вік гравців в районі 20 років. Як так вийшло й до чого прагне МФА? Про це розповів головний тренер представницької клубної команди Віктор Яічник.

- Вікторе Сергійовичу, ви багато років працювали з талантами столиці та Київської області – в бородянській "Освіті", київському "Арсеналі", ставищанському "Любомирі", борщагівській "Чайці". А як виник варіант роботи на Закарпатті й чим привабив новий, як для дорослого всеукраїнського футболу, проект МФА?

- Чув багато хорошого про стрімкий розвиток клубу – що тут інвестують в інфраструктуру, розвивають розгалужену мережу в плані вікових категорій і пошуку та розкриття юних талантів. Коли це серйозний, амбітний клуб – географія вже не має настільки великого значення. Тож мені було цікаво тут працювати, я погодився й радий, що МФА розвивається саме так, як і було заплановано. Самі бачите, команда вже вийшла в Чемпіонат України серед дорослих аматорських команд і її результати показують, що вона стає боєздатною на цьому рівні. Тож працюємо всі з інтересом і ентузіазмом, як це й буває, коли започатковується масштабний і цікавий проект.

- Як оціните початок сезону для команди у Чемпіонаті України? Чи вдалося подолати труднощі переходу молодих гравців від юнацького до дорослого футболу?

- Як на мене, я приблизно такого й чекав – уже знав рівень Чемпіонату України серед аматорів, та й стежив за змаганнями. А керівництво і весь тренерський штаб, я думаю, були приємно здивовані. Починаючи з першого туру, коли ми грали з ОДЕКом, лідером минулого року в цій зоні. Ми зіграли 0:0, хоча по моментах повинні були м'ячів у три їх переграти. Пригадую, ми ще були в дорозі, а нам дзвонили й запитували, чи закінчилася гра, чи ми ще граємо, а я відповідав: "Це не кубок, тут додаткового часу немає, ми вже їдемо додому!".

Нам дуже сподобалася наша Група 1 – тут рівні команди, навчені футболу. Причому, виділити когось одного дуже важко: так, "Юність" зимує на першому місці, дуже гідна й цікава команда. Але мені не менше сподобалися "Довбуш" (Чернівці), "Вотранс" (Луцьк), та ж команда ОДЕК (Оржів), яка нам трапилася вже в першому турі.

Привертає увагу, як системно займаються своїми командами тренери, тому тут і цікаво грати. Є самобутні суперники, які гнуть свою лінію й мають своє ігрове обличчя. Тим більше, в нас також структурована гра, вибудовані взаємодії, і молоді хлопці на гарних швидкостях працюють, тому для мене несподіванки не було.

Але й бували моменти, коли їдеш у Тернопільську чи Львівську області на виїзд, де фінансування дуже й дуже гарне. Суддівський момент також ніхто не знімав – перший тайм 0:0 і потім люди не знають, що робити… Я не хочу все на суддівство звертати, це не той варіант, але... А так – дуже задоволений групою, всі мої індивідуальні та ігрові принципи хлопці сприйняли, тому творимо, будуємо і йдемо вперед.

- Підготовка до весняної частини сезону проходить за планом?

- В цілому, так. По-перше, тут, на Закарпатті, є хороші команди – гідні спаринг-партнери. По-друге, відбувається турнір зимової першості Закарпатської області. По-третє, до нас на збори приїздять клуби з інших областей – у тому числі, вищі за статусом професіонали.

Вибір спаринг-партнерів є. Уже на початку підготовки у нас відбулося кілька контрольних матчів. Із "Минаєм" U-19 грали двічі, два рази виграли 2:0. І також стартували в зимовій першості, яка також є досить інформативною щодо участі в ній.

Які наші плани? Клуб МФА займається зараз ліцензуванням, проходимо необхідні процедури щодо подачі документації для участі в професіональних змаганнях. Вже приїздили фахівці, подивилися на нашу базу, а вона у МФА суперсучасна. Зараз плануємо провести друге коло в аматорських змаганнях ААФУ і планується надалі перехід до Другої ліги.

- Наскільки великі зміни у складі першої клубної команди МФА на сьогоднішній день?

- Мінімізовані. Ми попрощалися з двома гравцями через різні причини – півзахисник Паламарчук із Київської області та нападник Суботенко. Ще кількома футболістами зацікавилися інші клуби, але тут поки що рано про щось говорити.

Є у нас посилення. Домовилися з двома непоганими, фактурними воротарями, з досвідом. І хлопців із цього регіону прийшли до нас двоє після травм. Була в пошуку позиція лівий захисник, шукали гравців - у контрольних іграх переглянули кандидатів. Але в цілому у нас така політика – ми опираємося на власних вихованців, тон у нас задає молодь, а деякі гравці аматорської команди ще й допомагають у роботі штабу, і навіть "ведуть" молодші вікові групи в нашій структурі.

- Поговоривши про кадрові зміни, не можу не уточнити про політику запрошень. Це суто молоді гравці, чи зараз шукаєте вже трошки більш старших?

- Ні, в першому колі був такий підхід, але він змінюється. Ми в першому колі орієнтувались, що треба 5-6 досвідчених шукати. Я висловлював свою думку, що я і з тим контингентом можу заходити. Не я особисто, а для структури я не бачу великого змісту. Якщо брати не місцевих, а з іншого регіону, то треба і побутові проблеми вирішувати, і адаптацію. Враховуючи свій досвід роботи з контингентом 19-22 років, я не бачу великого змісту. До мене прислухалися і сказали, що 1998 рік – найстарший у нас на цей момент. Отака вікова категорія серед наших гравців на перегляді.

- Чи форсується переведення гравців з молодшої вікової категорії у дорослу першу команду? Чи, навпаки, можете дати час, щоб вони ще пограли на своєму рівні?

- Не так швидко це все відбувається, всьому свій час і ми нічого не форсуємо. Час від часу ми переглядаємо талановитих хлопців із молодших вікових категорій, от недавно почали двох награвати – центрфорварда і флангового нападника 2004 р.н. Пару чоловік будемо в процесі зимової підготовки адаптувати до гри дорослої команди, тим більше, в мене дуже гарні відносини з тренером випускного класу, і він хоче і планує бути в мене в помічниках у дорослій команді - Віталій Олексійович Пантілов. Майстер спорту, вихованець нікопольського футболу. Тим більше, що ми майже земляки. Є розуміння футболу на певному рівні, він сприймає мою фігуру як авторитет і моїм помічником хотів би бути. Він працював у ФК "Нікополь", клубі Другої ліги, проте відгукнувся на запрошення з МФА, тому що йому цікаво попрацювати в такому проекті.

Цьому сезону в другій частині чемпіонату наші вихованці в ДЮФЛУ будуть грати з елітними командами, тож дуже зловживати переходами молоді не будемо, тому що це і позитивний досвід, і, тим не менш, своїх гравців і свою команду не хотілося б залишати. Будуть спільні тренування з випускним класом, тим більше, для них перша команда це та, в яку вони можуть переходити.

- Які будуть турнірні завдання МФА на весняну частину сезону і чи будуть вони взагалі, якщо рахувати друголігову атестацію?

- Як для мене, головне завдання – це індивідуальне зростання команди в цілому та кожного гравця зокрема. Для керівництва є нюанси, як вони на це будуть дивитися, про що розмовляти. Будемо в кожній грі орієнтуватися на максимальний результат, а там буде видно, що буде на фініші сезону.

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Стрічка новин
29 грудня
23 грудня
15 грудня
05 грудня
15 листопада
06 листопада
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения