Главная Аматорський футбол Чемпіонат України Олег Герасимюк: "Для Федецького різниці немає ніякої – чи він грає в єврокубках, чи в аматорських змаганнях"

Олег Герасимюк: "Для Федецького різниці немає ніякої – чи він грає в єврокубках, чи в аматорських змаганнях"

691
Олег Герасимюк: "Для Федецького різниці немає ніякої – чи він грає в єврокубках, чи в аматорських змаганнях"

"Вотранс" минулого сезону вперше за 10 років зіграв у Кубку України серед аматорських команд, а цього сезону дебютував у Чемпіонаті України під егідою ААФУ. Завершивши літньо-осінню частину 2019 року на останньому 10-му місці, луцький клуб значно посилився цьогоріч і фінішував на сьомій позиції.

Про причини турнірного прогресу та подальші сподівання нам розповів Олег Герасимюк – відомий у недавньому минулому півзахисник, який розпочав тренерську кар’єру в "Вотрансі" та допоміг команді піднятися з останнього місця й влітку 2020 року прогресувати у всеукраїнських аматорських змаганнях.

– Передовсім – давайте про літо 2020 року. Чим займалися після завершення Чемпіонату України?

– Минулими вихідними у нас пройшли матчі Кубка Волинської області. "Вотранс" обіграв луцький "Фенікс" – 4:0, кваліфікувавшись у чвертьфінал. А в ці вихідні вже має стартувати Чемпіонат нашої області. Тож, можна сказати, ми навіть не відчули тієї перерви, яка була.

– Наскільки коронавірусна пауза вплинула на Чемпіонат Волині? Яке на сьогодні там положення?

– Лідирує ФЦ "Ковель-Волинь". Далі, з різницею в одне очко, йдуть ЛСТМ і ми. Ясна річ, щільність дуже висока, тому, на мою думку, все буде залежати від результатів матчів між нашими конкурентами. Це матиме найголовніший вплив на турнірну таблицю.

– За підсумками зимової перерви "Вотранс" значно посилився. Ви вже встигли "обкатати" цей оновлений склад, вже знаєте його можливості?

– Тут є свої труднощі, адже в Чемпіонаті України через зняття кількох команд нам випало зіграти всього три матчі, а в Чемпіонаті області прийняли певний "ліміт" на гравців із інших регіонів, тож не всіх можемо використовувати. Нам, звичайно, хотілося б мати побільше ігор на всеукраїнському рівні, тому що тоді була б більш чітка картина щодо як наших можливостей, так і щодо рівня наших амбіцій у цих змаганнях.

– Тим не менш, у трьох матчах "Вотранс" набрав чотири очки. Якщо б у такому темпі і з таким відсотком ефективності здобували залікові пункти впродовж всього сезону, то місце було б значно вищим…

– Якщо підбивати підсумки цих трьох ігор, які ми, до речі, грали проти лідерів нашої групи, то ми дійсно маємо підстави бути задоволеними. Скажімо, з ОДЕКом ми створили чимало небезпечних моментів, мали перевагу в одного гравця й, думаю, дали бій сильному супернику. Якщо загалом взяти ці три матчі, то я задоволений тим, як гравці ставилися до гри й виконання того, що я просив футболістів. Є немаленькі проблеми в плані конструктиву, але в майбутньому будемо працювати як над посиленням, так і над тим, щоб розвинути талант наявних футболістів.

– Отримала новий тренерський штаб і значно оновлюється "Волинь" – найбільш статусний клуб вашої області, який виступає в Першій лізі Чемпіонату України з футболу серед професіоналів. Випадково, не збираєтеся дозаявити когось із недавніх гравців "Волині", адже преса вже встигла повідомити про інтерес "Вотрансу" до Тараса Михалика?

– На сьогодні ми не можемо про це говорити – є розмови, є розуміння рівня цього гравця та його відданості футболу. Але пропоную повернутися до цього питання, коли в заявці "Вотрансу" будуть відповідні прізвища.

– Про які зміни в "Вотрансі" можна говорити, як про доконаний факт?

– Нашу команду покинули воротар Віталій Глушко, який програв конкуренцію іншим хлопцям, і півзахисник Ігор Малиш.

– "Вотранс" у 2020 році дозаявив низку новачків із досвідом виступів на всеукраїнському рівні. Ким задоволені, а хто не виправдав сподівань?

– Не бачу сенсу ставити оцінки, когось виділяти чи, навпаки, критикувати. Я хлопцям завжди говорю: "На полі не буває такого, що грає 1-2 футболісти. Команда – це не тільки ті 11 гравців, що зараз на полі, це всі, хто входить у склад". Кожен зробив свій внесок. Я роблю, звичайно, висновки для себе – хто, що зробив і як. Але в цілому я задоволений і бачу перспективи у нашій співпраці.

Артем Федецький – ваш зірковий новачок – знаний універсал, який міг би зіграти праворуч у захисті чи півзахисті, в центрі поля, а в "Вотрансі" він діє в центрі захисту. Це данина його бажанню чи проблемам команди?

– В першу чергу, на мою думку, в нашій команді треба було налагодити ігрову дисципліну. Зокрема, в лінії захисту. Артем там демонструє свої лідерські якості й використовує досвід, щоб було поменше небезпечних моментів біля своїх воріт. Це прекрасно – мати гравців, які могли б не на словах, а на ділі закрити кілька позицій.

– Зрозуміло, що це не про Федецького, але все ж: він без зверхності почав виступи в аматорських змаганнях? Адже фіналіст Ліги Європи і екс-футболіст національної збірної – це нечастий гість в не професіональних турнірах…

– Артема знаю дуже давно – щодо його ставлення, ніколи ніяких питань не було, знаючи його характер і можливості, для нього різниці немає ніякої – чи він грає в єврокубках, чи в аматорських змаганнях. Самовідданість і сприйняття гри у Федецького завжди однакові, якщо він вдягає форму й виходить на поле.

– Питання щодо вас. Свої два матчі у складі "Вотрансу" ви провели ще в вересні, після чого очолили команду в якості головного тренера. На цьому із виходами на поле завершили чи припускаєте можливість стати граючим тренером?

– Зарікатися не буду, можливо, в заявці й буду, але виступи футболіста вже позаду, тепер я зосереджений винятково на тренерській роботі. Взагалі, спершу пропозиція президента клубу була поєднувати виступи й тренерську роботу, але мені здається, що доречніше приділяти всю увагу тренувальному процесу та роботі над тактикою команди. Я прийняв рішення сконцентруватися на тренерській діяльності.

Якщо ж буде якась така особлива ситуація, коли нестача гравців змусить в окремих матчах вийти на поле, це може бути. Тільки в тому випадку, коли це не завадить керуванню команди й піде на користь їй на полі.

– "Вотранс" дебютував у Чемпіонаті України серед аматорів. Можете сказати, що різниця з обласними змаганнями суттєва?

– Безперечно, і стартові тури змагання підтвердили цю думку, адже команди, які "варилися у власному соку" в обласних змаганнях не без труднощів входили у турнір більш високого рівня. Але чим цікава й корисна практика в Чемпіонаті України, так це тим, що ти стаєш кращим, освоюєшся, підтягуєшся до загального рівня.

Аналізуючи зараз список команд, які хочуть стартувати в сезоні 2020/21, я впевнено можу сказати, що легше не буде й турнір витримає свій рівень. Саме життя нас змушує посилитися і прогресувати.

– А яке завдання дасть оновленому й уже адаптованому на цьому рівні керівництво "Вотрансу"?

– Конкретним місцем на нас не тиснуть, як такого, конкретного завдання не буде. Але наше керівництво вимагає від команди розвитку, прогресу, посилення. Якщо буде хороша гра, то тоді прийде й хороший результат.

– Хто із суперників у Чемпіонаті України вам найбільше сподобався?

– ОДЕК тут поза конкуренцією, там працює мій хороший товариш Олег Шандрук. Видно роботу тренера, а також хороший підбір футболістів і малюнок гри. Дуже приємно дивує стиль цієї команди. Якщо когось виділяти, то це їх.

Оцініть
Поделитесь
Источник: Пресслужба ААФУ
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения