"Миколаїв" - володар Кубка Львівської області

782
0

У фіналі цьогорічного Кубка Львівської області на стадіоні імені Богдана Маркевича у Винниках миколаївці в серії післяматчевих пенальті здолали "Демню".

СКК "Демня" – ФК "Миколаїв" 0:0 (серія пенальті: 3:5)

"Демня": Лазарський Назарій, Радюк Тарас, Гусак Мирослав, Дикий Іван, Цень Роман, Дорошенко Валерій, Багдай Роман, Гірський Степан, Майовецький Руслан-Роман, Писько Ярослав (Антошик Олег, 72), Зубар Святослав (Демків Тарас, 97)
Головний тренер: Володимир Підкіпняк.

"Миколаїв": Бурмас Мар'ян, Іванишин Павло, Гурський Андрій, Оприск Роман, Коваль Григорій, Сагайдак Андрій, Юськевич Іван, Бойко Назар (Федина Іван, 113), Сенишин Назар, Цюпка Назар (Синишин Ігор, 99), Балух Ігор
Головний тренер: Віталій Пономарьов.

Попередження: Цень (28); Писько (62); Дорошенко (68); Гусак (106); Радюк (120+2) – Гурський (42); Сенишин (56).

Вирішальне кубкове протистояння викликало чималий ажіотаж серед уболівальників, яких у погожий недільний день, згідно з рапортом арбітра, зібралося на трибунах стадіону імені Богдана Маркевича у Винниках 3,5 тисячі (більшість із них приїхали з Миколаєва).

Поспостерігати за цим двобоєм, у якому на оновленому газоні зійшлися представники Миколаївського району – спортивно-культурний клуб "Демня" і футбольний клуб "Миколаїв", прийшли також футболісти команд обласної Прем'єр-ліги.

Обидва фіналісти розпочали доволі жваво. Помітно було, що демнянці прагнуть поквитатися з миколаївцями за дві поразки в цьогорічному чемпіонаті Прем'єр-ліги Львівщини (остання з рахунком 0:2 минулої неділі на "СКА"). В першій половині зустрічі номінальні господарі більше володіли м'ячем, однак їм не вистачало гостроти на завершальних стадіях атак.

Активним попереду був нападник Святослав Зубар. В одному з епізодів миколаївський колектив урятував Павло Іванишин, котрий вибив кулястого з порожніх воріт після удару суперника.

Перед цим гармату зі штрафного розрядив майстер виконання стандартів і капітан "Миколаєва" Григорій Коваль – голкіпер "Демні" Назарій Лазарський відбив. Миколаївський гренадер Назар Цюпка підхопив шкіряного і з меж карного майданчика пробив у площину – Лазарський у падінні витягнув м'яч із-під стійки, перевівши його на кутовий. Страж воріт демняців урятував також від гострих ударів Ігоря Балуха та Назара Сенишина.

У другій 45-хвилинці підопічні Володимира Підкіпняка впродовж окремого відрізка часу влаштували спеку біля воріт суперника, змусивши Мар'яна Бурмаса вертітися в рамці, як білка в колесі. Спершу Мар'ян ліквідував постріл опонента зі штрафного, й одразу витягнув сферу з кута після підступного удару Степана Гірського. Миколаївці теж не давали спокою "Демні".

В одному з моментів Назар Сенишин, який, до слова, отримав спеціальну нагороду найкращому гравцеві цього матчу, скористався помилкою воротаря і проштовхнув шкіряного в ціль, проте захисник виніс м'яч із лінії воріт.

Загалом же у другому таймі було чимало порушень правил, тож лікарям обох команд Юрію Трушу та Андрієві Богуну часто доводилося виходити на футбольне поле, аби надати футболістам допомогу. Попри значну кількість небезпечних моментів за основні півтори години гри ніхто не зміг розписатися у воротах, тож боротьба за трофей продовжилася в овер-таймі.

У другій додатковій 15-хвилинці "Миколаїв" навіть забив, але арбітр Юрій Можаровський не зарахував це взяття воріт через положення поза грою. Нулі на табло залишилися і після двох екстра-таймів, тож переможця довелося визначати в серії післяматчевих пенальті.

Після завершення поєдинку, перед пробиттям 11-метрових номінальні господарі провели вимушену заміну – замість Назарія Лазарського, котрий отримав прикру травму ключиці, на поле вийшов його партнер за амплуа Сергій Кирик.

У футбольній лотереї рятівною паличкою "Миколаєва" став Мар'ян Бурмас: він відбив удар Валерія Дорошенка з позначки. Вирішальний, 5-ий пенальті реалізував Назар Сенишин – 3:5! У третьому поспіль фіналі Кубка Львівщини Віталій Пономарьов на тренерському містку "Миколаєва" таки здобув трофей!

Футболісти миколаївської команди шаленіли від радості під гучні вигуки своїх уболівальників "Молодці!" і "Червону руту", яку вони традиційно заспівали з трибун. Іще б пак! Їхні улюбленці вперше за часи Незалежності України вибороли обласний кубок!

Далі на спеціально спорудженому подіумі за участі Голови Федерації футболу Львівської області Олександра Шевченка і пишного розсипу конфеті відбулося урочисте нагородження медалями і кубками фіналіста ("Демні") й володаря Кубка Львівщини-2019 ("Миколаєва"), а також відзначення пам'ятними медалями офіційних осіб, які працювали на цій фінальній грі.