Помер Володимир Смовж

Помер Володимир Смовж

922
Помер Володимир Смовж
Фото - regnum.ru

Сумна звістка надійшла з Боярки. Коли з життя йдуть ще зовсім молоді люди, це завжди передчасно і несправедливо. З болем у душі та зі скорботою в серці повідомляємо, що сьогодні, на 43-му році життя, відійшов у кращі світи відомий український гравець і тренер, наш футбольний побратим Володимир Смовж. З його іменем пов'язаний розквіт боярського футболу, його найбільші здобутки. Володимира Смовжа з повним правом можна назвати одним з найкращих футбольних спеціалістів Києво-Святошинського району усіх часів. На жаль, футбольний потенціал самобутнього гравця та тренера залишився невичерпаним, адже останнім часом Володимир пішов у бізнес та займався справами, які не пов’язані з "народною грою". Шкода, що країна втратила цікавого фахівця, зі своїми поглядами на футбол, нестандартними підходами до тренувань. Давайте пом’янемо нашого земляка та згадаємо його життєвий шлях, нерозривно пов'язаний з "королем спорту".

Володимир Миколайович Смовж (28.05.1976 – 19.01.2018) народився в селі Розважів Іванківського району Київської області, але практично все його життя поєднано з містом Боярка Києво-Святошинського району, куди переїхали його батьки в 1979 році. Вже в дитячому віці маленький Володя вирізнявся на футбольному полі вдалими діями, гарною технікою та хорошими антропометричними даними, і це дозволило йому пройти відбір у дитячо-юнацьку футбольну школу київського "Динамо", про яку марили мільйони українських хлопчаків. В дев’ятирічному віці Володимир потрапив у групу підготовки знаменитого дитячого тренера Олександра Олександровича Шпакова, де його партнерами були в подальшому відомі футболісти Андрій Шевченко, Ігор Костюк, В'ячеслав Кернозенко, Ігор Продан, Сергій Баланчук та інші.

На жаль, мрія про професійну кар’єру гравця залишилась недосяжною, проте ми всі пам’ятаємо, яким сильним та талановитим був центральний захисник Володимир Смовж у складі незабутньої та легендарної команди ФК "Боярка", яка гриміла в чемпіонаті Києво-Святошинського району на початку 2000-х років. Найкращими ігровими якостями гравця Смовжа були філігранна гра у відборі, чудовий перший пас, відмінне відчуття позиції, бездоганне вміння у грі "на другому поверсі" та фантастичні морально-вольові якості, за які команда обрала його капітаном. Вершиною команди Сергія Паська та його лідерів – Смовжа, Сліпка, Гайдюченка, братів Бабуріних, Сусленка та компанії стало звання чемпіонів району 2002 року. Після феєричної перемоги Володимир Смовж несподівано повісив "бутси на цвях" та перейшов на тренерську роботу. Спочатку в дитячо-юнацькому боярському футболі (тренер в ДЮСШ Боярка), а потім – в професійних командах. Його кар’єра на цьому нелегкому поприщі запам’яталася, в першу чергу, роботою в команді "Боярка – 2006" (згодом – "Інтер" Боярка). В сезонах 2005\2006 та 2006\2007 років ця команда під керівництвом Володимира Смовжа подарувала нашому району два повноцінні сезони під егідою ПФЛ України в другій лізі, тобто команда з нашого району мала професійний статус завдяки зусиллям Володимира та дала можливість великій когорті наших гравців спробувати свої сили на рівні команди майстрів, а шанувальникам "народної гри" нашого району – бачити матчі професіоналів.

Тренерський хист Володимира Смовжа дав путівку у великий футбол багатьом молодим гравцям, а найкращим його вихованцем, за його ж словами, став відомий український форвард Дмитро Козьбан, який дебютував у Прем’єр-лізі України за луцьку "Волинь" та залучався до матчів за юнацьку збірну України. Ще однією знаковою віхою у тренерській кар’єрі Володимира Смовжа стала його робота зі студентською командою "Податкова Академія" Національного університету податкової служби в місті Ірпінь в період з 2008 по 2012 роки. За час його керівництва команда ВУЗу невпинно прогресувала та неодноразово брала участь в чемпіонаті Київської області, першості Києво-Святошинського району та всеукраїнському чемпіонаті серед студентських команд.

Кажуть, що Бог так рано забирає найкращих, а ще дарує легку смерть своїм улюбленцям, таку, щоб просто заснути і не прокинутися. Будемо сподіватися, що там, на тому світі Володимир Смовж знову долучиться до улюбленого футболу і стане надійним захисником в одній з команд небесної ліги. Спочивай спокійно, Тренере… Царство небесне тобі, Капітане…

Громадська організація "Києво-Святошинська районна федерація футболу", вся футбольна спільнота нашого району висловлює глибокі співчуття рідним, близьким, друзям та одноклубникам покійного. Пам'ять про нашого футбольного побратима назавжди збережеться в наших серцях.

Оцените
Поделитесь

Оставить комментарий на форумеОбновить