Роман Бальчос: "В нас хороша амбіційна команда"

Роман Бальчос: "В нас хороша амбіційна команда"

901
Роман Бальчос: "В нас хороша амбіційна команда"

Новий головний тренер "Фортуни" (Андрушівка) Роман Бальчос розповів про те, як опинився у команді, які завдання поставлені перед його підопічними, а також про перші матчі на новій посаді.

- Розкажіть будь ласка як Ви опинилися в Андрушівській футбольній команді?

- По життю в мене склалися дуже хороші стосунки із колишнім тренером Фортуни Корнійчуком Сергієм. Він мене запросив на позицію другого воротаря. Я мав допомагати Зорніку Вадиму.

- Які у Вас стосунки із президентом ФСК "Фортуна" Громським С.І.? Можете коротко описати його як людину?

- Після того, як приєднався до Фортуни, то більше спілкувався з Корнічуком Сергієм. Стосунки із Громським були "гравець- президент" - ні більше ні менше. Потім сталася всім відома трагедія – з життя пішов головний тренер ФСК "Фортуна". Доречі, світла йому пам’ять. На мою думку, Громський – це людина, яка завжди, як би не склалися обставини, контролює свої емоції. З урівноваженими керівниками завжди приємно працювати. Також у нього є чому повчитися і брати приклад.

- Хто виявив ініціативу щодо того, щоб Ви очолили як головний тренер ФСК "Фортуна"?

- 27.06.2018 р. мені зателефонував Громський С.І. та запитав, чи маю я бажання попрацювати головним тренером. Пропозицію прийняв миттєво, але попередив, якщо не знайду спільну мову з командою і результат буде відсутній, я залишу посаду головного тренера. Також знаю, що ініціаторами мого призначення були деякі гравці команди.

- Що Ви знаєте про Андрушівку? І чи знають такий футбольний клуб як "Фортуна" за межами Житомирської області?

- Ну звичайно, Фортуну знають у багатьох містах. Тим паче, що до складу запрошуються гравці з різних міст України. Сергій Громський завжди підтримував ідею участі команди в різноманітних турнірах, у тому числі й за межами Житомирської області.
Про Андрушівку я знав те, що там є футбольна команда з історією, смачна молочна продукція. Також знаю, що в Андрушівці виготовляють вироби з металу.

- Чи маєте Ви досвід футбольного гравця у аматорському чи професійному футболі? Як що так, то коли і за кого грали?

- Так, я мав такий досвід. Професійних команд в моїй кар’єрі було багато, хочу виділити дві з них, в яких я став зрілим та впевненим у собі гравцем – це ФК "Рава" (м. Рава – Руська, Львівська обл) та ФК "Кримтеплиця" (смт. Молодіжне, АР Крим). З цими командами я вигравав Чемпіонат України серед професіоналів, виходив з Другої ліги України в Першу Лігу України. Дуже приємні спогади.

- Чи маєте Ви тренерський досвід, якщо так то у яких командах?

- .В 27 років отримав від нейрохірурга рекомендацію залишити професійний спорт і більше приділити увагу "медитації". Для молодого гравця це страшний вирок, але згодом мені зателефонував Сергій Ковалець і запропонував попрацювати тренером воротарів у Прем’єр-лізі України у складі ФК "Львів". З того часу я працював на даній посаді у таких клубах як ФК "Зірка" (Кіровоград), ФК "Волинь" (Луцьк), ФК "Верес" (Рівне), МФК "Кристал" (Херсон)

- Чи ставилися перед Вами конкретні задачі по Чемпіонату області?

- Я сам запитав у президента клубу яку саме мету переслідуємо та які будемо ставити завдання перед командою. На що Громський відповів: "Перемагати в кожному матчі!" В нас хороша амбіційна команда, тому будемо старатися виконувати у кожній грі вказівки президента.

- На скільки сильним Ви вважаєте склад гравців Фортуни по шкалі 1-10? І чи потрібні підсилення, якщо так то на яку позицію?

- Основне – це кістяк команди і в нас він доволі потужний. Основна наша проблема, як і в більшості команд Житомирської області – відсутність тренувального процесу. Тому в моєму розумінні було б доречніше використовувати замість терміну "тренер" термін "менеджер".
Звичайно, ми будемо підшуковувати гравців, оскільки Фортуна має рухатись вперед. Але важливіше, на мою думку, в цьому сезоні у трансферний період зберегти тих гравців які є зараз в команді. І крім цього, звичайно, є необхідність додати по одному гравцю в кожну ланку

- В складі головного тренера Ви провели вже два матчі і здобули дві перемоги проти команд із Чуднова та Бердичева, при цьому не пропустивши жодного м'яча. В чому секрет?

- На жаль, ми вилетіли з Кубку Житомирської області, де мали кілька невдалих матчів та пропустили велику кількість м’ячів. Тому перше, що було зроблене – це аналіз невдалих ігор, підрахунок ТТД гравців та ряду інших математичних підрахунків.
Коли щось йде не так, потрібно рахувати, скільки гравець відбігав, скільки зробив ТТД, який у нього ККД. В процесі аналізу зрозуміли, в яких ділянках поля гірший контроль м’яча, та як можна використати сильні сторони наших гравців у грі. Відповідно до цього були прийняті рішення та внесені корективи у гру. Крім того, завдяки відеопереглядам ми вивчили слабкі сторони суперників та використали це в іграх проти них.
Вже в матчі проти ФК "Тетерів" були зроблені перестановки в складі. На поле вийшли гравці, які отримували мало ігрового часу, змінили схему розміщення гравців на полі та зробили акцент на якіснийта колективний відбір м’яча.
Дуже цікавим суперником був ФК "Бердичів". Ми отримали проблеми у ланці захисту, тому зі старту центральним захисником вийшов на поле наш нападник Юрій Рибальченко і зміг виграти багато єдиноборств в повітрі, оскільки бердичівляни часто користуються довгими верховими передачами. Окрім того, на 60 хв. ми зробили 4 перестановки в схемі, після чого почав приходити результат у вигляді голів. До обох суперників ми поставилися з повагою та відповідальністю.

- Проясніть будь ласка інформацію щодо Маліновського Ігоря. Які він виконує функції в тренерському штабі ФСК "Фортуна"?

- Маліновський Ігор виконує роль помічника тренера. Він має багато повноважень. Це надійна та відповідальна людина. Ми працюємо разом і сподіваюся що так буде і надалі. Я радий, що в мене є такий помічник.

- Ну і на кінець розкажіть кілька слів про себе не як про тренера, а як про звичайну людину. Що крім футбола в житті для Вас важливе? Як відпочиваєте, чи маєте сім’ю, хобі?

- В мене чудова сім’я: дружина Оксана та донька Вероніка. Наша "команда" була сформована 10 років тому, скоро ювілей!)
Про себе говорити багато не буду. Завжди дотримувався думки, що за людину мають говорити її вчинки.
Окрім всього вищесказаного хочу подякувати своїй сім’ї за підтримку, Громському С.І. за довіру та шанс, який він мені надав та нашим гравцям за самовіддачу на полі, вони справжні мужики!

Оцініть
Поделитесь
Источник:

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме