Руслан Павлюк: "У пріоритеті – збільшення команд-учасниць чемпіонату Житомирської області"

Руслан Павлюк: "У пріоритеті – збільшення команд-учасниць чемпіонату Житомирської області"

424
Руслан Павлюк: "У пріоритеті – збільшення команд-учасниць чемпіонату Житомирської області"

Перед початком нового футбольного сезону 2018 року пропонуємо дізнатися від голови Житомирської обласної федерації футболу Руслана Павлюка про плани федерації на новий сезон.

– Вже наступного тижня, 5 травня, відбудеться старт Чемпіонату та Першості області. Чого очікує федерація від нового футбольного сезону?

– Насамперед, хочу привітати всіх вболівальників із початком нового футбольного сезону на Житомирщині, від якого ми очікуємо видовищних, яскравих, інтригуючи турнірів і заходів. У Вищій лізі будуть змагатися дев’ять команд, серед новачків – переможець Першої ліги сезону 2017 року чуднівський "Тетерів" і колектив СДЮСШОР "Полісся" (Житомир). Одразу шість новачків маємо у Першості області – новостворені футбольні клуби з Житомирського, Попільнянського районів, з Малина, Брусилова, Іршанська, Ємільчиного, Довбиша, Волиці.

Активно працюємо над тим, аби кожне місто мало команду обласного рівня. На жаль, поки не можемо "розштурхати" Коростишів, у якого велика футбольна історія. У пріоритеті федерації – збільшення команд-учасниць Чемпіонату Житомирщини. Приємно, що "прибуло" ветеранських команд в області – ветерани з Лугин, Овруча, Радомишля, Баранівки.

Для федерації одним із найважливіших напрямів є дитячо-юнацький футбол. У сезоні 2017/2018 років ми змінили формат Дитячо-юнацької футбольної ліги області. Перш за все, відзначу, що у 2017 році 818 гравців уведено в базу даних Федерації футболу України. Обласна федерація футболу спільно з управлінням сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА, районними федераціями проводить змагання з футболу на призи клубу "Шкіряний м’яч", турніри пам’яті видатних футбольних діячів Житомирщини, турніри, присвячені з наменним датам.

Взимку Житомирська обласна федерація футболу по всій області провел а ряд інноваційних уроків з футболу. А навчав "футбольній справі" школ ярів вчитель Довбиської ЗОШ І-ІІІ ступенів, абсолютний переможець Всеукраїнського конкурсу "Інноваційний урок та урок фізичної культури з елементами футболу-2013" Віктор Твардовський.

– Що скажете на рахунок жіночого футболу в області?

– Минулого року, вперше за часів незалежності, було організовано Чемпіонат області серед жінок. Поки маємо лише шість команд, які грають у два кола. Наша команда працює над створенням якісного, конкурентоспроможного жіночого чемпіонату, у якому братимуть участь команди зі всієї області. Наші футболістки достойно представляють Житомирщину на всеукраїнських змаганнях. Нещодавно збірні WU15 та WU-17 посіли п’яте місце

Чемпіонату України серед дівчат. Житомирська область має й дорослу жіночу команду, яка виступає в Першій лізі Чемпіонату України. Повторюсь, що для федерації головним завданням у розвитку жіночого футболу є збільшення кількості обласних жіночих колективів.

– Яка робота ведеться з районними та міськими федераціями футболу?

– Від усіх районних і міських федерацій футболу, насамперед, вимагаємо: проведення регулярних чемпіонатів, різноманітних турнірів, висвітлення проведених змагань, залучення якомога більше людей до футбольного процесу, а також приведення в порядок установчих документів.

У нас існує рейтингова система, згідно з якою розподіляється фінансова допомога федераціям.

Перед керівництвом районних та міських федерацій залишається обов’язок розвивати різні футбольні напрями: сприяти, допомагати у функціонуванні аматорської, дитячо-юнацької, жіночої й ветеранської команд у районі.

– Як вибудовується робота федерації з мас-медіа?

– На жаль, не буде продовжуватись футбольна програма "Камон, PLAY! Футбол Житомирщини". Важко достукатися до команд, аби вони проводили відеозйомку матчів. Хоча це стосується не усіх. У новому сезоні планується проведення трансляцій центральних матчів федерації – Суперкубок, фінал Кубку області тощо. Також після так званого "зимового міжсезоння" продовжить роботу тижневик Житомирської обласної федерації футболу "Футбол Полісся".

– А як щодо співпраці з ФФУ та житомирською обласною владою?

– Приїзд президента Федерації футболу України Андрія Павелка та Національної збірної України серед ветеранів вперше за роки незалежності до нашого чудового краю – свідчення активної співпраці Федерації футболу України з Житомирською обласною федерацією футболу.

Варто відзначити спільно пророблену роботу Федерації футболу України з Житомирською обласною федерацією щодо відшкодування коштів СДЮСШОР "Полісся" за гравця збірної України, житомирянина Руслана Маліновського.

Також я є членом Федерації футболу України та включений до двох комітетів федерації футболу. Нещодавно Житомирська обласна рада затвердила Програму розвитку футболу на 2018–2021 роки, а одним з ініціаторів прийняття цієї програми стала Житомирська обласна федерація футболу.

– Що скажете про арбітраж в області?

– Під егідою федерації функціонує школа футбольних арбітрів. У 2017 році 14 вихованців школи арбітрів дебютували на обласному рівні, а загальна кількість арбітрів в Житомирській області налічує 60 осіб, хоча ще два роки тому їхня кількість не перевищувала 35. Футбольні рефері обласної федерації неодноразово отримують виклики на ігри Другої ліги України та Чемпіонату України U-19. Намагаємось удосконалити піраміду арбітражу – школа арбітрів, район, область, матчі всеукраїнського рівня.

– І на завершення, які турніри планує проводити федерація у 2018 році?

– Наразі вже стартував Кубок Житомирської області "Пам’яті Героїв Небесної Сотні", поновилися змагання ДЮФЛ області та жіночий чемпіонат. Сьогодні, 28 квітня, у Малині відбудеться матч Суперкубку Житомирської області. Прикро, що футбольна історія Житомирщини налічує проведення лише двох поєдинків за Суперкубок – будемо заповнювати прогалини наших попередників.

Під час зборів Виконавчого комітету федерації, які відбулися в січні, було затверджено план роботи Житомирської обласної федерації футболу: наступного тижня, 5 травня, стартують Чемпіонат Житомирської області з футболу серед аматорів (Вища/Перша ліга), ветеранський чемпіонат.

У планах заходів нашої федерації передбачено проведення Кубку "Героїв АТО", фестивалю "Даруймо радість дітям", Чемпіонату області з футболу серед вищих навчальних закладів, Чемпіонату Житомира серед дитячих вуличних і дворових команд, Чемпіонату Житомирської області з пляжного футболу та ще багато різних турнірів, присвячених видатним діячам чи подіям. Майбутнє футболу залежить від нас із вами. Успіху нам у новому сезоні!

Оцените
Поделитесь

Оставить комментарий на форумеОбновить