Главная Аматорський футбол Закарпатська область У чемпіонаті Закарпатської області зіграють 8 команд

У чемпіонаті Закарпатської області зіграють 8 команд

211
У чемпіонаті Закарпатської області зіграють 8 команд

У Поляні (Свалявський район) відбулося засідання Ради президентів футбольних клубів Закарпатської області.

Основними питаннями, які розглянули присутні під модеруванням голови ФФЗ Івана Дурана й очільника Ради президентів ФК Івана Матрунича, були формат проведення чемпіонату та першості (Західна й Східна зони), Кубка області, початок цих основних у краї змагань і жеребкування пар та місце проведення півфінальних матчів Зимової першості. Нижче – докладніше.

Отже… У вищій лізі змагатимуться 8 команд. Спочатку визначали відповідно формат чемпіонату. Були пропозиції зіграти в чотири кола або в два з подальшим розподілом на дві групи – для учасників, які посіли місця з першого по четверте, та відповідно з п’ятого по восьме. Однак голоси розділилися порівну. Отож у результаті дискусій зійшлися на "компромісному" варіанті, який, принаймні, улаштовував більшість. А саме: змагання, як і торік, провести в три кола. Притому, зрозуміло, втрачався спортивний принцип, адже одні команди в третьому колі більше матчів зіграють на виїзді, а інші вдома. Утім, так вирішили, а сліпий жереб усіх залишав у рівних умовах. Далі вищолігівцям спочатку присвоїли місця відповідно до зайнятих місць – із 1 по 8 (притому "Вільхівцям" призначили третій номер, а дебютантові "Хусту" – восьмий). Далі голова комісії з етики та чесної гри Олександр Переста тягнув номер і визначав місце команди в календарній сітці. Останню, до речі, президенти "скріпили" автографами й роздали копії присутнім, щоб потім не виникало питань щодо "підміни понять". Розклад усіх турів наш сайт опублікує згодом. А поки скажу, що номери клубам дісталися такі: 1. МФА "Мункач" (Мукачево). 2. "Карпати" (Рахів). 3. "Середнє". 4. "Бужора" (Іршава). 5. "Поляна". 6. "Вільхівці". 7. "Хуст". 8. "Севлюш" (Виноградів). Іще раз наголошу: хтось "виграв" від цього, хтось "програв", але таке рішення ухвалили й подальшу долю перебігу змагань визначив сліпий жереб. Усе ж усе одно вирішуватиметься на футбольному полі. Притому так само погодили дату старту чемпіонату – 4 квітня.

1 тур

4 квітня (субота)

МФА "Мункач" (Мукачево) – ФК "Севлюш" (Виноградів)

СК "Карпати" (Рахів) – ФК "Хуст"

ФК "Середнє" – ФК "Вільхівці"

ФК "Бужора" (Іршава) – ФК "Поляна"

2 тур

12 квітня (неділя)

МФА "Мункач" (Мукачево) – СК "Карпати" (Рахів)

ФК "Хуст" – ФК "Середнє"

ФК "Вільхівці" – ФК "Бужора" (Іршава)

ФК "Севлюш" (Виноградів) – ФК "Поляна"

Що ж до першої ліги, то в двох зонах повинно взяти участь щонайменше по 12 учасників. Зокрема, будуть і нові колективи – із Чопа, Міжгір’я, Дубового, Лінців… Однак ще не всі ФК підтвердили свою участь, тому календар першості сформують пізніше, як остаточно стане відомо про реальну кількість змагальників.

На Раді також вирішили: грати й надалі за Єдиною базою футболістів. Дозволено мати в складах команд не більше 5 виконавців із-за меж області. У разі однакової кількості очок команди, які змагаються за призові місця, зіграють між собою золотий матч.

Багато обговорювали питання, пов’язані з участю юнаків та оплатою суддівства. Випускаючи деталі обговорень, зазначу їх підсумковий "вердикт": у першій лізі дозволено грати за юнацькі склади хлопцям 2003–2006 років народження у вищій лізі та 2002–2006 рр. н. – у першій. Щодо оплати суддівства, то більшість присутніх схилилася до того, щоб здійснити її наперед на весь сезон, але в безготівковій формі. Це до речі, стимулюватиме клуби й не зніматися зі змагань. Притому витрати залишаться на минулорічному рівні. Зазначені кошти долучать до членських внесків за участь у чемпіонаті й першості. Відповідно ФФЗ відпрацює механізм, щоб проплати здійснювалися в правовому полі й максимально зручно для всіх сторін. Притому для команд вищої ліги сума буде різною, оскільки третє коло гратимуть за форматом першого (відповідно з більшою чи меншою кількістю виїзних матчів).

Стосовно Кубка, то постановили розпочати його наступного тижня після зіграних матчів 2 туру чемпіонату й першості. Жереб буде сліпим без розподілу команд за рейтингом. Якщо в парі зійдуться колективи з різних ліг, то представник нижчої прийматиме представника вищої. Якщо учасники з однієї ліги, то сліпий жереб визначить господаря змагань (на стадії до чвертьфіналу). Фінал планується провести 24 серпня – на День незалежності України. Місце визначать пізніше.

Учасники також зійшлися на тому, щоб матчі максимально (це вже наскільки дозволить кількість суддівських бригад) грати в неділі.

Стосовно жеребкування півфіналу Зимової першості, то О.Переста так само за допомогою жеребкування назвав пари, які сайт уже повідомляв. Нагадаю:

8 березня

Виноградів, стадіон "Пластмасовик"

ФК "Севлюш" (Виноградів) – ФК "Вільхівці"

Середнє

ФК "Бобовище" – ФК "Середнє"

Початок матчів – о 13:00.

Фінальний поєдинок відбудеться 15 березня на ужгородському стадіоні "Авангард". Початок о 15:00. Притому дати проведення півфінальних матчів розглядали і 7, і 9 березня, але зійшлися на "жіночому" дні та вирішили зіграти дещо раніше, щоб потім устигнути й привітати прекрасну половину людства та посвяткувати. Процедура ж жеребкування була такою: спочатку визначили, що команди 1 і 3 гратимуть у Середньому, а колективи 2 і 4 – у Виноградові. Після цього тим же сліпим жеребкуванням визначили відповідність названих цифр учасникам пар.

Обговорювали й питання чесного суперництва, безпеки на стадіонах, взаємовідносини з місцевою владою, яка в одним випадках підтримує розвиток футболу, а в іншому, на жаль, цей процес ігнорує. Отож голова ФФЗ Іван Дуран подякував присутнім за розвиток гри мільйонів, адже вболівальники мають нагоду підтримувати свої команди завдяки конкретним небайдужим особистостям.

У цілому ж засідання справило приємне враження. По-перше, приїхало багато керівників клубів. А по-друге, вони настільки активно й конструктивно обговорювали наболілі питання, що відчувалося: не тільки турбуються про вкладання своїх коштів і грошей громад у футбол, а й щоб молодь на селі мала чим займатися та одну з найпопулярніших форм дозвілля.

Насамкінець слід додати: рішення президентів клубів мають рекомендаційний характер. Остаточно рішення ухвалюватимуть на виконкомі ФФЗ. Утім, І.Дуран учасників засідання цілком запевнив: пропозиції врахують практично на 100 відсотків, адже таким є бажання самих учасників змагань.

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения