Главная Аматорський футбол Закарпатська область В’ячеслав Пінковський: "В "Ужгорода" є всі умови для належної підготовки й реалізації футбольних завдань"

В’ячеслав Пінковський: "В "Ужгорода" є всі умови для належної підготовки й реалізації футбольних завдань"

731

Старшим тренером в ФК "Ужгород" призначено колишнього наставника концівського "Витязя".

Упродовж останніх чотирьох років керманичем спочатку першолігового, а згодом і вищолігового клубу з Концово був один з найперспективніших закарпатських тренерів В’ячеслав Пінковський. Команду коучу довелося формувати з нуля. Але три сезони поспіль В’ячеславу Венцеловичу вдавалось входити до трійки призерів крайової першості Західної зони. Спочатку "Витязь" приміряв бронзу. Згодом здобув золоті нагороди і лишень в матчі за Суперкубок поступився "Ганичам". Третій рік увінчався срібними медалями. А минулого сезону команда підвищилась у класі і справедливо розмістилась у середині вищолігової турнірної таблиці. Наразі пан Пінковський прийняв пропозицію стати старшим тренером в ФК "Ужгород" і разом з головним наставником Мирославом Бабяком готувати команду до другого кола аматорського чемпіонату України, а, зрештою, і Другої ліги.

Читайте також: ФК "Ужгород" розпочав тренувальний збір

"Чотири роки промайнули дуже швидко. Аналізуючи роботу у "Витязі", позитивів, безперечно, більше, аніж негативів. Команда завжди демонструвала достойну гру, хоча було і кілька провальних поєдинків. Але це футбол. Найбільшою прикрістю вважаю недостатню кількість глядачів на стадіоні. Дуже мало людей відвідувало матчі за участю "Витязя". Чому – питання складне", – пригадує В’ячеслав Пінковський.

Щодо переходу в "Ужгород" екс-наставник "Витязя" довго не вагався. Пан Пінковський каже: "У мене була одна пропозиція з-за кордону. Та після зустрічі з Мирославом Бабяком, вона автоматично відпала. Ми з ним давно знайомі, тому працювати в парі буде комфортно. Плюс в "Ужгорода" є всі умови для належної підготовки й відповідно реалізації футбольних завдань від керівництва клубу. А ще я треную дітей в ужгородській СДЮСШОР. Загалом працювати в рідному місті значно легше, аніж виїжджати за кордон. Тому, так, я з радістю погодився працювати старшим тренером в "Ужгороді"".

Попри роботу у концівському "Витязі", В’ячеслав Венцелович був частим гостем на ужгородському "Автомобілісті", особливо на домашніх поєдинках аматорського чемпіонату держави. Тож кістяк команди, який виступав у минулому сезоні, а зрештою, і новачки клубу йому добре відомі. Позаяк більшість з них розпочинали свою кар’єру під керівництвом В’ячеслава Пінковського: в ужгородській СДЮСШОР та молодіжному складі "Говерли". Зокрема: Русин, Павлич та Гулович – футболісти 1996 року народження, під керівництвом В’ячеслава Пінковського у складі СДЮСШОРу виходили до фінальної частини ДЮФЛ України.

"Сьогодні кожен, хто тренується в команді має однакові шанси грати в основі. Переважно, "Ужгород" складений з молодих футболістів, які на тренуваннях повинні працювати з повною самовіддачею і навіть більше. Як кажуть на Закарпатті: і день, і нуч. Не всі, на жаль, сьогодні це усвідомлюють. Та, сподіваюсь, допоможуть молодим гравцям досвідчені. Мова про Адріана Пуканича та Юрія Славіка. Треба скерувати у правильне русло й стабілізувати поведінку футболістів, дисциплінувати їх як на полі, так і за його межами", – продовжує пан Пінковський.

За підсумками першого кола в аматорському чемпіонаті України "Ужгород" зумів набрати всього 12 очок. Це чотири перемоги над: "Хмельницьким", "ДЮСШ-Тернопіль", чортківським "Кристалом" та соснівським "Рочином". Особливо важливими є дві останні виїзні звитяги. У згадуваних матчах підопічним Мирослава Бабяка пророкували нищівні поразки.

"Команда має достатньо часу, аби належним чином підготуватись до всеукраїнських змагань. У зимовий період закладається фундамент усього сезону. Як ти відпрацюєш тепер, такий результат матимеш по осені. Треба набрати хорошу фізичну форму й, що найголовніше, уміло поєднати її з моральною готовністю. Загалом футболістам треба привити психологію переможців. Футболу без поразок не буває. Так, можна поступитися на виїзді і вдома. І вболівальники проводжатимуть тебе стоячи, не жалкуючи овацій. Це можна заслужити виключно стабільною гідною грою. Як, наприклад, виступ "Ужгорода" у Соснівці. Ніхто не розраховував на три очки, але команда показала усі найкращі якості. Але було багато провальних поєдинків, особливо домашніх. Не можна на рідному стадіоні поступатись однаковому за класом супернику з різницею у чотири м’ячі. Так, я розумію, "Ужгород" виступав на два фронти. Але команда складалась із молодих гравців, які повинні швидко відновлюватись. Скоріш за все, основна проблема того часу – брак досвіду і невпевненість", – переконаний В’ячеслав Пінковський.

У минулому сезоні найбільша проблема "Ужгорода" була пов’язана саме з реалізацією моментів. Зрештою, і захисні редути не завжди тішили. "Ми не можемо "Ужгород" поки порівнювати з "Минаєм". Тому що різні підходи у керівництва клубів. Різна укомплектованість кількісна і якісна у них, різний досвід виступів у футболістів. Але в "Ужгорода" в окремих іграх був відсутній характер і бійцівські якості. Коли команда пропускала гол – автоматично у всіх опускались руки і, як наслідок, логічна поразка. Та найбільший мінус був притаманний логічному завершенню атак. А футбол складається з голів. Тому, якщо не вдасться подолати цей бар’єр окремим футболістам, їм не місце в "Ужгороді". Є інші команди в Закарпатті. Або хай виїжджають у Словаччину і грають за 10 євро. Ви смієтесь. Ні, це не смішно. Коли ж вони заграють, якщо не тепер. Тому, повторюся, ніхто не забезпечив собі місце в основному складі. Знижок не матимуть ні молоді, ні досвідчені футболісти. Кожна ланка ще потребує підсилення. Відсутність якісних нападників і центральних захисників – проблема, притаманна світовому футболу. Ми не виняток. Хай доводять, що готові захищати честь клубу на кожному тренуванні, кожному контрольному чи офіційному поєдинку", – констатував старший тренер "Ужгорода".

Головна команда обласного центру тренується щоденно: ігрові та бігові вправи на штучному полі, заняття в тренажерному залі, басейні. Тренування поки одноразові. Тижневий цикл закінчиться в неділю. Понеділок – вихідний. "Головний тренер Мирослав Бабяк професійно підготував тренувальну програму. На футболістів чекають великі фізичні навантаження. Багато теоретичних змагань буде проведено, контрольних поєдинків. Згодом зимова першість. Ми відпрацюємо кілька ігрових схем, які індивідуально підбиратимемо під кожного суперника. Кожен день кожен з нас повинен вчитись чогось нового. Навіть поєдинки англійців чи то іспанців ми не просто повинні споглядати, а в першу чергу аналізувати й робити відповідні висновки. Футбол складається з помилок: хто менше помиляється, той виграє", – переконаний В’ячеслав Пінковський.

Для "Ужгорода" створені усі необхідні умови для тренувань. Триває селекційний відбір. Тандем тренерів у команді один з кращих в Закарпатті. І, що найголовніше, у них розв’язані руки. Тож і перемоги, сподіваюсь, не за горами. І стадіон "Авангард", який слугуватиме домашньою ареною для "Ужгорода", як у старі-добрі, часи буде заповнений вщент.

Оцініть
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме