Главная Аматорський футбол Чемпіонат України Сергій Коритник: "Першочергове завдання перед клубом – успішно пройти атестацію й заявитися в Другу лігу ПФЛ"

Сергій Коритник: "Першочергове завдання перед клубом – успішно пройти атестацію й заявитися в Другу лігу ПФЛ"

599
Сергій Коритник: "Першочергове завдання перед клубом – успішно пройти атестацію й заявитися в Другу лігу ПФЛ"

Набирає обертів амбітний футбольний клуб "Тростянець". Він вивів місто на Сумщині на всеукраїнський рівень і сподівається стати першим клубом-представником Тростянця, якому вдасться здобути професіональний статус. При цьому ФК "Тростянець" успішно грає на кількох фронтах – як чемпіон Сумської області 2020 року, в оптимістичному настрої готується до весняної частини сезону в Чемпіонаті України серед аматорських команд сезону 2020/21.

Про поточний сезон і подальші плани ФК "Тростянець" розповів його головний тренер Сергій Коритник.

- Давайте розпочнемо із зимового антракту. У якому настрої вийшли на збори?

- Поняття збори поки що у нас не діє. Ми зараз в такому режимі працюємо, що хлопці за день до гри під'їжджають. Проходить передігрова робота, контрольна гра, і вони їдуть по домівках. В такому режимі ми працюємо лютий, а перший підготовчий збір у нас починається від 3 березня по 14 березня. Другий збір - з 18 по 26 березня.

- Перший етап підготовки - це Кубок Фоменка?

- Так, а ще у нас заплановані 4 спаринги, і одну гру контрольну зіграємо з лідером Групи "Б" Другої ліги ПФЛ "Металом" у Харкові.

- Зміни у складі є?

- Так, зміни є. По різних причинах ми припинили співпрацю з шістьма футболістами: захисники Богачов і Чмирьов, півзахисники Ревін і Стецюк, нападники Бужин і Анцибор.

- Дуже різний підбір футболістів. Як молоді та перспективні, так і ті, хто був лідером команди. Скажіть, чи всі втрати бажані? Чи були гравці, яких не змогли втримати?

- Звісно, не всі. Я не буду виокремлювати, але декількох нам не вдалося зберегти, їм запропонували кращі умови. Інші гравці - це були обопільні рішення.

- Якого напрямку буде ваша селекційна робота? Місцеві гравці, чи із інших міст на посилення?

- Зараз ФК "Тростянець" виходить на такий рівень, де виключно місцевими футболістами неможливо вирішувати завдання. Тому у нас географія пошуку не залежить від прописки, і порядку 12 футболістів на перегляді. Географія дуже різна - Донецька область, Запоріжжя, Біла Церква, Київ, Чернігів, Полтава і так далі.

- По лініях - це посилення в кожну ланку чи якісь окремі точкові трансфери?

- Я ставив завдання перед своїми помічниками, що стосуються селекції – підсилення по кожній лінії. Якщо є якісний гравець, то ми його запрошуємо на будь-яку позицію. Якщо він чимось кращий тих, що у нас є, ми підписуємо трудову угоду.

- Говорили, що ФК "Тростянець" подавав документи на атестацію у Другу лігу. Це крок до отримання професіонального статусу чи просто ознайомлення з умовами?

- Ні, це дійсно першочергове завдання перед клубом – успішно пройти атестацію й заявитися в Другу лігу ПФЛ України. І мені як головному тренеру були озвучені завдання – підвищення в класі. Це не ознайомлення, а конкретне завдання. З серпня місяця цього року команда повинна грати в Другій лізі України.

- Які для цього кадри вам хотілося б здобути? Адже інші клуби можуть собі дозволити футболістів із значним досвідом. ФК "Тростянець" має можливість запрошувати гравців такого рівня майстерності?

- Першочерговим завданням є вивести футболістів, що зараз є в моєму розпорядженні, на той рівень, який буде відповідати Другій лізі. Ми – бюджетний клуб, який залежить від бюджету міста. Нас фінансує міська рада Тростянця. На сьогоднішній день не маємо змоги запрошувати гравців такого рівня. Мається на увазі не футбольного, а рівня їхніх умов перебування в команді. Але ми прекрасно розуміємо таку необхідність, і працюємо над цим. Ведеться внутрішня робота в клубі, щоб ці умови в нас зростали і ми в міжсезоння, між кінцем аматорського чемпіонату і підготовкою до Другої ліги, змогли запросити декількох таких гравців.

- Ми говоримо також, що чемпіонат не стоїть на місці. Багато амбітних новачків в цьому сезоні, деякі з цих колективів досить високо. А як ФК "Тростянець" почувається в цій компанії? Чи можна вважати 8 місце на проміжному фініші закономірним і до якого результату ви прагнете?

- Звісно, нас це не влаштовує. Але паралельно ми брали участь в декількох турнірах – це чемпіонат та кубок області. І ті завдання, що були перед початком сезону озвучені керівництвом, а це перш за все здобути перемогу в цих обласних змаганнях, нам вдалося виконати. Ми стали чемпіонами і володарями Кубка області. Першочергові завдання команда виконала. А що стосується участі в Чемпіонаті України - звісно, ми готувалися до кожної гри, але, повірте, не кожна команда взагалі піде на такі ризики, щоб у суботу грати відповідальну гру в чемпіонаті області, а на наступний день грати в чемпіонаті України. Але ми йшли по такому графіку, і те 8 місце і є якраз наслідком цих не зовсім, на мій погляд, правильних календарів. Після того, як закінчився у нас чемпіонат області, в кінцівці чемпіонату України відразу з'явилася позитивна динаміка, і ФК "Тростянець" набирав залікові очки. В принципі, це реальна картина, яка є. На весну стоять завдання - перемагати в кожній грі.

- Чи на 2021 рік керівництво запланувало участь у місцевих турнірах?

- Ні. Завдання виконано – Кубок у нас стоїть. Рухаємося далі, і на сьогоднішній день переді мною такого завдання керівництво не ставило. Ми повністю концентруємося на Чемпіонаті України і готуємося до підвищення в класі - грати в Другій лізі.

- Хто був ініціатором появи ФК "Тростянець" у 2015 році? Які він пережив основні етапи розвитку?

- Цю історію не розкажеш двома реченнями. Ініціатором був Юрій Анатолійович Бова, який був і на сьогоднішній день є мером міста Тростянець. Він зібрав футбольних людей, порадились, визначили напрямок і почали потихеньку рухатися. Інфраструктура, поля, стадіони - будуються. Академія дитяча розвивається. Все це почало діяти з 2015 року.

Спочатку було дві команди – ФК "Тростянець-1" і ФК "Тростянець-2". Майже вся охтирська команда "Нафтовик" перейшла з керівництвом, з тренером, їх назвали ФК "Тростянець-1". Мою команду назвали ФК "Тростянець-2". Перший рік ми грали в різних групах першості Сумської області. Перша команда зайняла п'яте місце, друга - четверте. Невтішні результати. На наступний рік дві команди заявили в чемпіонат області, своєрідні змагання між цими командами були. І перед початком сезону керівництвом було вирішено, що та команда, яка після першого колу є вищою в таблиці, на її базі і з тим тренерським штабом формується команда і заявка на Чемпіонат України серед аматорів. Таким чином я зі своїм тренерським штабом потрапив у аматорський чемпіонат і рухаємося в напрямку Другої ліги.

- Команда вже має в своєму розпорядженні тростянецький спорткомплекс. Що там зроблено за час капітальної реконструкції й додаткового будівництва?

- Мабуть, у нас у клубі є більш компетентні люди, щоб краще розповісти про нашу інфраструктуру. Скажу як тренер – в моєму розпорядженні є поля гарної якості. І екіпірування, все, що потрібно. Ми на це не нарікаємо. У цьому році стоїть питання про придбання великого автобусу, щоб їздити не мікроавтобусами. Стадіон, здається, вже навесні з повним обладнанням, біговими доріжками, полями буде добудований. У цьому році запрацювало 5 полів: одне стандартне, два - 40х60, і маленькі для діточок. Для нашого міста це неймовірний крок вперед, ніколи раніше такого тут не було.

- У кінцівці поточного сезону ви будете більшою мірою думати про турнірні завдання в Чемпіонаті України серед аматорів чи про формування складу під Другу лігу?

- Всім нам хочеться "одним патроном вбити двох зайців". Ми будемо раціонально розподіляти і намагатися працювати в двох напрямках.

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения