Главная Аматорський футбол Чемпіонат України Роман Романчук: "У нас виробилося бажання постійно виступати на всеукраїнському рівні"

Роман Романчук: "У нас виробилося бажання постійно виступати на всеукраїнському рівні"

774
Роман Романчук: "У нас виробилося бажання  постійно виступати на всеукраїнському рівні"

Перше півріччя, попри не надто високе сьоме місце, можна було заносити в актив новачкам змагань із міста Ковеля: на проміжному етапі вони зимували вище з усіх трьох команд із Волинської області, до того ж, будували свій склад практично винятково з місцевих вихованців, серед яких було багато молоді (що давало надію на майбутнє).

Проте через коронавірусну кризу ФЦ "Ковель-Волинь" не зміг взяти участь у весняній частині сезону. Як наслідок, дали обігнати себе землякам і, не догравши чемпіонат, залишилися після його завершення на останньому місці в Групі 1. Як зараз справи у ковельської футбольної команди та з якими думками вона збирається стартувати в новому сезоні ААФУ? Про це нам розповів граючий президент ФЦ "Ковель-Волинь" Роман Романчук.

– Коронавірусна криза не дозволила вашій команді взяти участь у літньому дограванні Чемпіонату України серед аматорських команд. Яка ситуація зараз із епідеміологічною ситуацією в вашому регіоні?

– Лікарі та місцева влада зробили все, щоб ситуація стабілізувалася. Дали дозвіл на проведення футбольних змагань. Тиждень тому ми виграли фінал Кубка федерації з боратинцями, а минулої суботи виграли в рожичан у Кубку області. А цього тижня має відбутися перша гра другого кола чемпіонату Волинської області. Ми там утримуємо лідерство в конкуренції з іншими добре відомими в Україні колективами, зокрема, "Вотрансом" і ЛСТМ.

– Як ФЦ "Ковель-Волинь" пережив час карантину?

– Дуже складно. Місцева влада забороняла масові зібрання, в тому числі – спортивні тренування. Ми виконували ці приписи, тож тренування проходили згідно з усіма вимогами. Спершу взагалі в індивідуальному режимі – в лісах, в полях, як-то кажуть, а потім – коли був офіційний дозвіл – уже командою.

Тяжко, звичайно, було команді, бо ніщо не замінить організованого тренувального процесу, та й на час коронавірусної паузи місцева влада, безперечно, всі зусилля направила на боротьбу з COVID-19. Ми це розуміємо. Стосувалося це, звичайно, й фінансування бюджетних команд.

– Тим не менш, яке враження на вас справив Чемпіонат України серед аматорів сезону 2019/20?

– Безперечно, це був великий крок вперед порівняно з місцевими змаганнями. Ми віддаємо належне рівню змагань і їх учасників, було дуже цікаво змагатися з найкращими командами різних областей України. Скажу навіть більше: з того, що ми побачили, у нас виробилося бажання – постійно виступати на всеукраїнському рівні, з часом дорости до того, щоб конкурувати за високі місця й підвищитися в класі. Хочемо задіяти інвесторів, щоб дійти до професіонального рівня.

Які суперники сподобалися? Передовсім, ФК "Малинськ" – жаль, що трапилася трагедія, президент клубу загинув. Це була дуже якісна команда. Її головний тренер Олег Шандрук потім повернувся в ОДЕК і там поставив дуже якісну гру. "Агрон", теребовлянська "Нива", наші сусіди… Всі команди непоганого рівня – у нас прохідних матчів просто не було.

– Як ви знаєте, зараз багато хто швидко долає турнірні сходинки, але не так швидко розвиває власну інфраструктуру. Що для цього вже робиться в Ковелі?

– На щастя, у нас іде постійна робота над вдосконаленням інфраструктури. Вдячні міській владі та особисто нашому меру – Олегу Олексійовичу Кіндеру. У нас на місці стадіону "Локомотив", який знаходиться неподалік від залізничного вокзалу, за місцеві та європейські кошти проводиться капітальна реконструкція, фактично будівництво, нового сучасного спорткомплексу. Це буде дуже гарний стадіон!

– Що по датах?

– До кінця вересня його повинні здати без поля, а до наступного року, думаю, зроблять і газон, тож це буде шикарний стадіон для Ковеля.

– Не зумівши дограти сезон 2019/20, ваш клуб опинився серед потенційних учасників сезону 2020/21. Наскільки серйозно налаштовані?

– Дуже серйозно. Нам дали підтвердження місцева влада, всі необхідні інстанції, включаючи медиків. Зараз є попередні домовленості щодо підсилення кількома гравцями. Тож планомірно готуємося. Звичайно, це не топ-готовність, тому що самі розумієте специфіку коронавірусного сезону, який багато планів поламав. А у нас у Волинській області карантин ще й найдовше затягнувся – ми лише кілька тижнів повноцінно тренуємося. Але настрій бойовий, дуже мотивує повернення футболу, тож ми сподіваємося виступити гідно й цього разу виконати всю ігрову програму, аби тільки все було гаразд і без зривів.

– Наскільки вимушена пауза позначилася на боєздатності ФЦ "Ковель-Волинь"?

– Дійсно, треба визнати, що до сезону 2019/20 ми були підготовані краще, мали можливість цілеспрямовано готуватися в ті дати, які й планувалися. Дехто з наших гравців зараз поїхав на перегляд у професіональні клуби, ми не чинимо перепон, нікого не тримаємо, і будемо тільки раді бачити ковельчан на хорошому рівні. Якщо ж не підійдуть – ми їх з радістю заберемо назад, будемо далі розвивати.

– Чи є на підході молоді гравці, яких могли б запросити?

– Це наша ціль і стратегічна мета. У нас чудова школа, а база – взагалі найвищого рівня. Під час карантину ми багато що втратили, зате підтягнули базу до такого рівня, що до нас клуби з інших областей приїжджають на збори. От недавно дубль "Колоса" (Ковалівка) приїжджав, ще багато команд просяться. А ми, в свою чергу, не втрачаємо нагоди зіграти з ними контрольні матчі – з тією ж "Волинню" регулярно граємо й беремо участь у всіх турнірах, які проводить обласна федерація. Провели міні-збори на пляжах Шацьких озер.

– Чи є нині гравці, яких можете назвати своїми новачками?

– Центральний півзахисник Ігор Малиш – наш вихованець, який виступав на найвищому рівні в Україні та Ізраїлі (у минулому сезоні він грав за "Вотранс"). Повернувся Олександр Портянко, спроможний зіграти в центрі захисту чи півзахисту (він минулий сезон починав у ФК "Малинськ"). Ще двоє гравців під питанням, поки говорити про них зарано, але це може бути посилення. Посилюємося провідними молодими гравцями нашої області. Розглядаємо можливість і запросити тих юніорів, які не підійшли команді U-19 "Волині", тож можемо повернути своїх вихованців, які там раніше виступали.

– Втрати на сьогодні існують?

– Є гравці, якими цікавляться клуби із чемпіонату України та навіть сусідніх країн, але поки тут також говорити завчасно.

– ФЦ "Ковель-Волинь" справив приємне враження в літньо-осінній частині сезону, хоча й стартував без такої кількості досвідчених гравців, як ваші земляки, що теж вперше стартували на всеукраїнському рівні. Зважаючи на побачене в 2019 році, яке завдання керівництво поставить перед вами в новому сезоні?

– Грати на перемогу в кожному матчі, радувати вболівальників нашою грою, особливо, звичайно, в домашніх матчах. З часом хочемо підвищитися в класі, для цього треба більші фінансові умови, над залученням додаткових коштів працюємо кожен день. На все свій час.

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения