Володимир Магаль: "Робимо все, щоб "Карпати" грали у другій лізі"

Володимир Магаль: "Робимо все, щоб "Карпати" грали у другій лізі"

1513

Галицькі "Карпати" на мажорній ноті завершили груповий етап змагань у Чемпіонаті України серед аматорських команд сезону 2018-2019 року. І хоча команда Петра Русака у плей-офф не вийшла, галичанам ще є за що боротися: на черзі фінал Кубка області.

Про минулий сезон, причини турнірних невдач та наслідки перемог, про кубкові завдання і про те, чи будуть "Карпати" грати у другій лізі ПФЛ говоримо із президентом команди Володимиром Магалем.

- Володимире Васильовичу, минулий сезон став дебютним для "Карпат" у чемпіонаті України серед аматорів. До того часу галицька команда декілька років досить непогано виступала у чемпіонаті області, ставала чемпіоном, володарем Кубка Підгір’я. Чи оправдав себе такий поступ і для чого це все?

- Так, ми декілька років досить непогано відчували себе у обласних змаганнях. Проте завжди вважав, і продовжую на цьому наголошувати, що галицька земля, її вболівальники, заслужили на команду у вищих дивізіонах українського футболу. Саме тому ми, разом із начальником команди та першим її засновником Ігорем Мусякевичем, декілька років назад взяли курс на підвищення у класі.

Читайте також: "Карпати" (Галич): амбітні плани і новий тренерський штаб

- Чи відчули ви різницю, і в чому саме?

- Ну, насамперед, це різниця в класі команд, у їх якості. Також важливо відзначити, що ми відчули різницю у вимогах до команди з боку організаторів змагань: у вимогах до поля, інфраструктури, процесу і порядку прийому футбольних колективів. Це великий досвід, якого футбольний Галич ніколи не мав.

- Зовсім нещодавно галицька команда вчергове змінила свою назву…

- Так. Ось уже пів року команда називається "Карпати". Ми свідомо пішли на цей крок і не шкодуємо про це. Бренд, котрий у Західній Україні є найбільш впізнаваним вже майже прижився і у Галичі. Справа у тому, що ми націлюємося на більшу співпрацю з львівськими "Карпатами". Тобто ця назва, можна сказати, обрана десь на перспективу.

- Давайте повернемося до чемпіонату. Був час, коли "Карпати" навіть очолювали турнірну таблицю у своїй групі. Проте завершити змагання вдалося аж на четвертій позиції….

- Насправді якихось особливих завдань на дебютний сезон у аматорських змаганнях ми не ставили. Єдине, чого ми хотіли - гідно виступити. Тому, вважаю, це нам вдалося. Більше уваги ми у цьому сезоні приділили Кубку області – єдиному обласному трофею, котрого команда ще немає.

- Розпочинали змагання ви з одним тренером, а завершуєте – з іншим Чому так сталося і чи не вплинуло це на результати?

- Справді, декілька років команду готував відомий у області та за її межами футболіст, а нині – досить успішний тренер Андрій Нестерук. Проте з певних об’єктивних причин, як от зміни тренерських штабів у Калуші та Коломиї, Андрію Петровичу запропонували очолити саме калуську команду, котра на той час вже виступала у другій лізі України. Не погодитися на таку пропозицію тренер не міг, як і ми не могли не відпустити його. Правда тоді з тренером команду покинуло декілька провідних гравців. Але ми з цим впоралися. Сьогодні "Карпати" тренує не менш відомий і досвідчений футболіст та тренер Петро Русак, ми оновили склад, віднайшли свою гру. Звичайно такі зміни впливають на результат, але вірю, що все робиться на краще.

- Хоча ще не зіграно фінал Кубка, усіх вболівальників цікавить інше питання: чи гратимуть "Карпати" у другій лізі ПФЛ?

- Скажу так: ми робимо усе від нас залежне: вже подані всі документи, я декілька разів їздив у Київ, ми готуємо команду до цього. Тепер від нас вже нічого не залежить: до кінця тижня червня чекаємо відповіді від керівництва ПФЛ.

- Чи підсилюватиметься колектив?

- Обов’язково. Хочу зазначити що ми завжди намагалися співпрацювати із добротними футболістами. До слова, були часи, коли нинішні "прикарпатівці" Барчук, Конкольняк та Худоб’як грали у Галичі.

- Де буде грати команда, у разі позитивної відповіді?

- На жаль, у Галичі стадіон ще не відповідає такому високому рівню змагань, проте ми намагатимемося привести його до відповідних норм. На сьогодні у наших документах подано ще дві локації – стадіон у Бурштині та стадіон "Рух" у Івано-Франківську.

- Друга ліга – це вже професійний футбол. Тобто витрати зростуть у рази. Чи рахували ви вже приблизно бюджет і хто буде фінансувати команду у разі її допуску до змагань?

- Так, витрати ми рахували. Це приблизно 6-8 мільйонів гривень на сезон. Хто буде фінансувати? – Ми очікуємо на підтримку від усіх. Зокрема від тих, що і сьогодні нам допомагають. Хочу принагідно подякувати усім нинішнім спонсорам, а особливо – компанії ДТЕК, за сприяння котрої ми проводили свої зимові збори.

- Весною дуже багато говорилося про об’єднання галицької та бурштинської футбольних команд. На якому етапі зараз ці розмови і чи ведуться взагалі?

- Я вважаю, що футбольні господарки Галича та Бурштина вже давно могли об’єднатися і спільно виступати у змаганнях. Наприклад одна команда могла б виступати у першій обласній лізі, а інша – у другій, або ж одна у аматорських змаганнях, а інша – у першій обласній лізі. Щиро сподіваюся, що нам таки вдасться згодом об’єднати свої зусилля і повернути у наш край футбол найвищого рівня.

- Володимире Васильовичу, на носі вибори до Верховної ради. Серед усіх можливих і неможливих кандидатів у часто звучить і ваше ім’я. Чи можливий варіант вашого походу за депутатським мандатом?

- Знаєте, я досі не прийняв жодного рішення. Але я часто їжджу по селах і містах, зустрічаюся із людьми, відчуваю їхні настрої і бачу проблеми. Я хотів би бути більш корисним для них. Тому все ще може статися.

- Щиро дякую за розмову і бажаю Вам перемог на всіх рівнях.

Оцініть
Поделитесь
Источник:

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме