ФК "Агробізнес" (Волочиськ): із аматорів – у професіонали

ФК "Агробізнес" (Волочиськ): із аматорів – у професіонали

6289
ФК "Агробізнес" (Волочиськ): із аматорів – у професіонали
Фото - автора

На початку цього року в Україні з’явилася нова футбольна команда. ФК «Агробізнес» з міста Волочиськ, що на Хмельниччині, розпочав виступи в чемпіонаті області, а згодом заявившись на чемпіонат України серед аматорських команд, гучно заявив про себе на всю країну, дійшовши до фіналу, де поступився лише більш досвідченим «Балканам».

Такий стрімкий старт нового колективу привернув увагу футбольної спільноти. Саме час дізнатися, наскільки серйозні та тривалі амбіції ФК «Агробізнес».

ФК "Агробізнес" (Волочиськ): із аматорів – у професіонали - изображение 1

20-тисячний Волочиськ завжди був помітним гравцем у футбольних турнірах Хмельницької області. Історія місцевого футболу розпочинається у 1972 році з заснування «Машинобудівника». З 1977 по 1989 роки команда мала назву «Стріла», а з 1990 по 2015 – «Збруч». Серед досягнень – 10-разовий чемпіон Хмельницької області, 5-разовий володар Кубка Хмельницької області, двічі фіналіст чемпіонату України серед аматорських команд.

ФК "Агробізнес" (Волочиськ): із аматорів – у професіонали - изображение 2

У 2016 році розпочалася нова історія Волочиського футболу. Біля керма новозаснованого ФК «Агробізнес» став найіменитіший місцевий футболіст, 35-річний Андрій Донець, який свого часу встиг пограти за «Карпати», «Чорноморець», «Закарпаття», «Волинь», «Таврію», у складі останніх перемігши в Кубку України. Собі до складу Донець взяв кількох гравців зі «Збруча», а в цілому команду формував на базі місцевих вихованців. Така стратегія розвитку клубу затверджена його засновниками, про що повідомив керівник ФК «Агробізнес» Олег Собуцький: «Раніше команда у Волочиську називалася «Збруч», вона мала успіхи в чемпіонаті та Кубку Хмельницької області. Але зараз така ситуація в країні, були проблеми з фінансуванням. Ми взяли команду повністю на себе, переформатували її. Запросили нових тренерів, гравців, поставили фахових керівників. Самі бачите – команда грає. А основна особливість ФК «Агробізнес» – ставка на місцевих гравців. Команда на дві третини складається з гравців з Волочиська, Підволочиська та навколишніх сіл. Поставлене завдання підняти футбол саме на місцевому рівні».

ФК "Агробізнес" (Волочиськ): із аматорів – у професіонали - изображение 3

У найближчих планах ФК «Агробізнес» посилити на награти склад, підтягнути інфраструктуру. У розпорядженні клубу стадіон «Юність», що вміщує 3000 глядачів, а головна цінність – віддані вболівальники. Футбольні традиції у Волочиську формувалися роками, чого варті лише матчі до Дня Незалежності найкращих гравців міста проти легенд українського футболу, об’єднаних в команду «Зірки футболу України». Ці ігри збирали повний стадіон, вболівальники з’їжджалися з усієї області. «Завдяки тому, що на 65 відсотків команда складається з місцевих, вже маємо підтримку з боку їх родин та друзів, – розповідає Олег Собуцький. – Усі залюбки ходять на стадіон і створюють гарну атмосферу. Є в нас і активні «ультрас», які не пропускають жодного матчу, придумують нові речівки, малюють банери. Поступово відбувається становлення команди. Нам дуже приємно, що багато ініціатив народжується саме з низу і є бажанням об’єднаних навколо спільної мети людей – створити у Волочиську боєздатний клуб. Коли на цьому шляху разом зі своїми однодумцями маєш підтримку тисяч городян, будь-які проблеми вирішуються набагато легше».

ФК "Агробізнес" (Волочиськ): із аматорів – у професіонали - изображение 4

За словами спортивного директора клубу Євгена Сінькова, середній вік гравців трохи більше 23 роки. На молодь у Волочиську роблять особливу увагу, підтримуючи дитячі, юнацькі команди та очікуючи вже незабаром на поповнення гідної зміни. Бо амбіції ФК «Агробізнес», генеральним спонсором якого є однойменне ТОВ «Агробізнес» – один із провідних виробників хліба в Україні, не обмежуються лише обласними та аматорськими турнірами. В планах наступного літа заявитися для участі в другій лізі, поповнивши лави професіональних клубів України.

Оцініть
Поделитесь
Источник:

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме