Главная Аматорський футбол Тернопільська область "Футбольний клуб Біскупа": гідна зміна зростає в Тернополі

"Футбольний клуб Біскупа": гідна зміна зростає в Тернополі


"Футбольний клуб Біскупа": гідна зміна зростає в Тернополі

Юні тернопільські футболісти останні чотири роки з великим завзяттям займаються улюбленою грою у дитячому "Футбольному клубі Біскупа". Уроки футболу проводять кваліфіковані фахівці, дітвора тренується та грає на якісних полях. Поки що ФК "Біскупа" представлений в чемпіонаті Тернопільської області, у планах – ДЮФЛУ.

В інтерв’ю кореспонденту спецпроекту сайту FootBoom "Аматорський футбол" засновник та директор клубу Андрій Біскуп розповів про діяльність цього дитячо-юнацького футбольного осередку.

- Андрію Ігоровичу, коли був заснований "Футбольний клуб Біскупа"?

- Дитячо-юнацьку футбольну школу Біскупа зареєстрували 2 листопада 2017 року. За півроку перереєструвалися, стали ГО "Футбольний клуб Біскупа". Засновником та керівником цього проєкту є я. Поклоняюся перед батьками юних гравців, які допомагають у функціонуванні клубу. Без них важко було б. Вони та я – ось і весь наш тил, запас фінансової міцності. Олігархів спонсорів або навіть напіволігархів ми не маємо.

"Футбольний клуб Біскупа": гідна зміна зростає в Тернополі - изображение 1

- Чи має відношення до клубу ваш батько, легендарний у минулому захисник "Ниви" (Тернопіль) Ігор Біскуп?

- Жодного. Батько разом з іншою легендою тернопільської "Ниви" Ігорем Яворським нині тренують дитячу команду Байківецької об’єднаної територіальної громади, яку очолює Роман Сушко.

- Скільки вікових груп нараховує ваш клуб ?

- Маємо одинадять груп, які формують діти 2006-2016 років народження. Тренування проводять вісім фахівців, які мають тренерські ліцензії "С", затверджені УЄФА. Особисто я треную хлопців 2008 року народження. Всього премудростям футболу у ФК "Біскупа" навчається близько 400 дітей.

- Де базуєтеся?

- Орендуємо футбольні поля в Тернополі. У цьому питання ми можемо бути спокійними, адже уклали договори оренди на довготривалі строки. Наші вихованці тренуються в хороших умовах, на хороших стадіонах і майданчиках, жодних побутових незручностей ще не виникало.

"Футбольний клуб Біскупа": гідна зміна зростає в Тернополі - изображение 2

- В Тернополі працюють й інші футбольні школи: "Нива", "Тернопіль", "Колос", "Чемпіон". Які з ними відносини?

- Ділові, робочі, ми – друзі-суперники. Добре, що у такому футбольному місті, як Тернопіль вистачає дитячих та юнацьких клубів. Всі ДЮФК міста – це рівноправні партнери у своєму сегменті. Сподіватимемось, що конкуренція, а інколи й гонитва за результатами, не виходитиме за рамки фейр-плей.

- В яких змаганнях представлені команди "Футбольного клубу Біскупа" ?

- Всі наші команди беруть участь у вищій дитячо-юнацькій лізі Тернопільської області. Зараз триває підготовка до старту сезону. Молодші вікові групи тренуються на міні-футбольних майданчиках, старші – на великих стандартних полях. Влітку плануємо заявляти наші команди в першу лігу ДЮФЛУ. Розраховуємо на високі місця, щоб через сезон грати вже у вищій лізі. На щастя, коронавірусне цунамі не завдало серйозної шкоди у функціонуванні клубу. Вірю, що про вихованців ФК "Біскупа" у недалекому майбутньому говоритимуть не лише в Україні, а і в європейських футбольних топ-країнах.

- До слова, на міжнародні турніри виїжджаєте?

- Так. У 2019 році виступали на турнірі в Болгарії двома віковими групами (2007 і 2008 р.н.). Нам вдалося налагодити з болгарами гарні відносини. Є плани, щоб цього літа туди знову поїхати. Однак на заваді може стати епідемічна ситуація щодо захворюваності на коронавірусну хворобу. Остаточного рішення щодо поїздки немає, ми, звісно, сподіваємося на сприятливий сценарій розвитку подій.

- Розкажіть трохи про себе.

- Народився 27 листопада 1982 року в Тернополі. З дитинства займався футболом. У 2000 -2013 роках виступав на професійному рівні: ФК "Тернопіль", "Нива" (Тернопіль), "Гірник-Спорт" (Комсомольськ), "Житичі" (Житомир), ФК "Олександрія". Грав на позиції крайнього захисника. Вдячний долі, що за свою тривалу кар’єру у мене була можливість пограти з багатьма неперевершеними майстрами шкіряного м’яча декількох поколінь : братами Таріелом та Автанділом Капанадзе, Віталієм Перваком, Ігорем Сушком, Олегом Ратієм, Юрієм Паньківим, Тарасом Дураєм, Андрієм Грінченком та іншими. З двома останніми, до речі, я підтримую дружні стосунки дотепер. Що стосується мого "цивільного" життя, то маю вищу юридичну освіту. Нині всі мої думки пов’язані з підростаючим поколінням.

"Футбольний клуб Біскупа": гідна зміна зростає в Тернополі - изображение 3

- Ви пограли в багатьох професійних клубах. Хто з тренерів справив на вас найбільше враження?

- Відзначу Ігоря Яворського, Ігоря Надєїна, Юрія Дубровного, екс-тренера воротарів тернопільської "Ниви" Євгена Паламаря. Євген Володимирович, вважаю, посприяв зростанню майстерності багатьох голкіперів, зокрема Андрія Кураєва, Юрія Нікітенка, Геннадія Лосєва. Від кожного з названих мною фахівців я отримав неабиякий футбольний досвід.

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения