Долю призових місць першості Тернопільської області вирішуватимуть італійці

Долю призових місць першості Тернопільської області вирішуватимуть італійці

713

Долю призових місць першості Тернопільської області вирішуватимуть італійці

Назріває унікальний прецедент для аматорського футболу: підсумкова турнірна таблиця чемпіонату Тернопільської області серед команд другої ліги остаточного вигляду набере в чиновницьких кабінетах.

Уся справа в тому, що ФК "Козова" запідозрив футбольні колективи зборівського "Колоса" та "Поділля" (Гусятинський район) в змові. Footboom вже детально описував цю ситуацію, тож коротко нагадаю. ФК "Козова" в останньому турі чемпіонату відпочивав через те, що їхній суперник вже знявся зі змагань. Тож наперед було відомо, що для того, аби випередити козівчан в боротьбі за третє місце, "Колосу" необхідна була перемога з великим рахунком, або ж різницею у два м’ячі, але за умови, що він заб’є принаймні шість голів. В такому випадку зборівчани і козівчани набирали однакову кількість очок, різниця голів – однакова, однак в графі забиті м’ячі у "Колоса" було б на один пункт більше. Для "Поділля" ця гра не мала турнірного значення (так, принаймні, тоді видавалося), і матч завершився з рахунком 6:4 на користь зборівських футболістів (хоча після першого тайму "Поділля" вело 4:2).

Читайте також: Не аматорські ігри тернопільських аматорів

Представники ФК "Козова", переглянувши відеозапис цієї гри, ще більше утвердились у своїх підозрах стосовно договірного характеру матчу "Колос" - "Поділля", і звернулися до федерації футболу Тернопільської області (ФФТО) з вимогою покарати змовників і відновити справедливість.

Але механізму, як це можна було б зробити, в регламенті не прописано. Принаймні такого органу, як Експертна комісія, в структурі ФФТО не існує. Варто зауважити, що на робочій нараді, яка проходила в офісі ФФТО за участю усіх зацікавлених сторін, голова регіональної федерації Тарас Юрик зайняв нейтральну позицію і виявив зацікавленість у тому, аби справа була вирішена максимально об’єктивно.

Відтак за згодою усіх сторін було прийнято рішення відправити матеріали по скандальній грі до Експертної комісії Комітети з етики та чесної гри УАФ, яка і має винести вердикт по грі "Колос" -- "Поділля". У випадку, якщо матч визнають таким, що не проходив в рамках чесної гри, обидвом командам щонайменше зарахують поразки. Відтак ФК "Козова" автоматично випередить обидві команди і опиниться на другій сходинці.

А тепер – увага. Наводжу склад Експертної комісії, яка повинна дати своє заключення: екс-захисник "Ювентуса" і збірної Італії, чемпіон світу-1982 Клаудіо Джентіле, генеральний прокурор касаційного суду Рима Чіро Анджелілліс, колишній гравець "Торіно", "Наполі", "Інтера", а до недавнього часу головний тренер "Тернани" Беніто Карбоне, а також Сімоне Фаріна. Останній відомий тим, що відмовив організувати договірний матч в Кубку Італії-2011/12 між "Губбіо", в якому грав, і "Чезеною". Завдяки йому вдалося заарештувати ряд осіб, замішаних в організації "договорняків". Серйозна компанія, що там говорити.

Зважаючи, що пан Юрик є ще й членом Виконавчого комітету УАФ, є сподівання, що справа буде розглянута оперативно.

Варто зауважити, що в українському футболі вже є прецеденти, коли матч визнавався договірним на підставі висновків Експертної комісії. У 2002 році таким було визнано поєдинок між "Борисфеном" і "Поліссям", а чотири роки згодом --гру "Карпати" -- "Спартак" (Суми). Остаточне ж рішення ж по найбільш резонансному договірному матчу "Металіст" -- "Карпати" приймав Спортивний арбітражний суд в Лозанні.

Оцініть
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме