Главная Аматорський футбол Сумська область Ігор Біленко: "Нафтовик-Охтирка" боротиметься за чемпіонство"

Ігор Біленко: "Нафтовик-Охтирка" боротиметься за чемпіонство"

2208

Ігор Біленко: "Нафтовик-Охтирка" боротиметься за чемпіонство"

Новий футбольний сезон на Сумщині ознаменувався появою у вищій лізі чемпіонату області "Нафтовика-Охтирки" – з міста, що має багаті футбольні традиції та де проживає 48 тисяч мешканців.

Короткий екскурс у історію місцевого футболу. У 1980 році за ініціативи адміністрації Охтирського нафтогазовидобувного управління (зараз нафтогазовидобувного управління "Охтирканафтогаз" ПАТ "Укрнафта") в Охтирці був створений ФК "Нафтовик". До 1982 року грав він у чемпіонаті Сумської області.

Після чого, здобувши Кубок області, почав брати участь у першості України серед команд колективів фізкультури. У 1985 році "Нафтовик" став чемпіоном УРСР і завоював путівку в другу союзну лігу. Там охтирчани теж виступали вдало: в сезоні 1991 року посіли перше місце у своїй зоні.

Після здобуття Україною незалежності "Нафтовик", а згодом "Нафтовик-Укрнафта" (13 липня 2004 – 2018рр), двічі був представлений у вищій українській лізі (сезони - 1992 і 2007/2008), двадцять чотири сезони – у першій (сезон 2006/2007 – переможці), один – у другій (сезон 2000/2001 – переможці). Чотири рази охтирські футболісти виходили до 1/4 фіналу Кубка України.

Паралельно у чемпіонаті Сумської області функціонував фарм-клуб – "Нафтовик-2", який був заснований в 2002 році з метою підготовки молодих футболістів −випускників ДЮСШ "Нафтовик" для професійної команди. В активі "дублерів" – чотири "золота" "срібло" та "бронза" обласного ґатунку.

Не найкращі часи для охтирського футболу настали два роки тому, коли перед початком сезону 2018/2019 "Нафтовик-Укрнафта", не пройшовши атестацію, втратив професійний статус і був розформований.

До речі, той сезон "Нафтовик-Укрнафта" мав розпочати у другій лізі, адже перед тим підопічні Володимира Книша посіли передостаннє, п’ятнадцяте, місце у лізі першій.

"Нафтовик-2" останні два сезони також не був представлений в чемпіонаті Сумської області. На сьогодні команда має назву "Нафтовик-Охтирка" і вона повертається на футбольну орбіту. Як наголошує керівництво клубу, нинішній колектив є правонаступником саме "Нафтовика-2", але ні в якому разі не "Нафтовика-Укрнафти".

У розмові з журналістом FootBoom почесний керівник клубу Ігор Біленко розповів про повернення "Нафтовика-Охтирка" в обласний футбол, кадровий потенціал, а також озвучив цілі та завдання на 2020 рік та найближче майбутнє.

- Структурні підрозділи ПАТ "Укрнафта" нашого регіону вже чотири десятиріччя нерозривно пов’язані з місцевим футболом. Ця історія має своє продовження і в 2020 році. Первинна профспілкова організація НГВУ "Охтирканафтогаз" ПАТ "Укрнафта" виступила засновником футбольного клубу "Нафтовик-Охтирка". Значну фінансову допомогу надала Охтирська міська рада, Чернеччинська ОТГ. Також плануємо залучити ще декілька територіальних громад та небайдужих меценатів. Футбол в Охтирці завжди функціонував, і команди показували гарні результати.

- Коли "Нафтовик" зібрався вперше? Як провели підготовку до сезону?

- Працюємо з травня 2020 року. У рамках підготовки до чемпіонату зіграли товариський поєдинок проти однієї з найсильніших аматорських команд України "Вікторії" (Миколаївка). Гра вийшла цікава і напружена. Ми поступилися з рахунком 2:3. Ну, а далі був стартовий поєдинок чемпіонату, поїхали у гості в Токарі, Сумського району, де перемогли місцеву "Україну-Аграрну" 1:5.

- "Нафтовик" (Охтирка) очолив Олександр Сікун, який минулий сезон тренував ФК "Тростянець".

- Олександр Михайлович свого часу плідно працював із "Нафтовиком-2". Приводив його до чемпіонства області у 2008 році. Ми хотіли бачити наставником "Нафтовика" лише Сікуна, інші кандидатури взагалі не розглядалися. Нас задовольняє рівень його кваліфікації, він добре знає і веде команду. У колективі склався чудовий мікроклімат. У роботі головному тренеру допомагає Сергій Олондарь, який відповідає за організаційний і адміністративний напрямок. Сергій Петрович також є головою федерації футболу міста Охтирки.

- Які завдання у "Нафтовика-Охтирка" на цей сезон?

- "Нафтовик-Охтирка" боротиметься за чемпіонство області. Саме на такий результат ми націлюємо футболістів. Думаю, що цьому складу охтирчан це під силу.

- У першому турі "Нафтовик-Охтирка" впевнено здолав на виїзді "Україну-Аграрну" (Токарі) 5:1. Забитими м’ячами відзначилися Сергій Кисіль, Дмитро Жаріков, Олександр Лапін, які пограли за "Нафтовик-Укрнафта" у першій лізі чемпіонату України. Хто ще з іменитих футболістів увійшов до складу вашої команди?

- Ще декілька колишніх футболістів "Нафтовика-Укрнафти": нападник Олександр Васильченко, універсальний півзахисник Олександр Васильєв і воротар Валентин Бірюк. Зазначу, що всі вони є вихованцями охтирського футболу і свій шлях починали у "Нафтовику-2". Повернувся до нас і найдосвідчений опорний півзахисник Руслан Табачун (екс - "Нафтовик" (Охтирка), "Зоря" (Луганськ), "Таврія" (Сімферополь), "Оскол" (Куп`янськ) та багато інших професійних клубів), якому у вересні виповниться сорок п’ять років. Табачун, наша легенда, став капітаном команди. На нього, а також Васильєва та Бірюка ми розраховуємо, як на лідерів команди. Загалом склад "Нафтовика-Охтирка" складається переважно з представників трудового колективу ПАТ "Укрнафти" та структурних підрозділів компанії. Троє футболістів з інших областей. Домашні матчі плануємо проводити в Охтирці, на стадіоні "Нафтовик".

- Сьогодні "Нафтовик" - учасник чемпіонату Сумської області, а завтра?

- Звісно, що маємо бажання заявити команду в аматорський чемпіонат України та Кубок України серед аматорів. Але у цьому питанні відштовхуватися треба від фінансових можливостей.

- Тобто набуття клубом професійного статусу наразі також не на часі?

- Так. Я впевнений, що вся Охтирка хоче і мріє, щоб у місті знову була професійна команда. Щоб до нас приїздило київське "Динамо", донецький "Шахтар". Але одного бажання замало. Потрібно, аби це підкріплювалося фінансовою складовою.

- Чи можлива поява у клубі колишнього директора "Нафтовика -Укрнафти" Андрія Полуніна?

- Наразі для нас – це не головний пріоритет. До того ж, Андрій Вікторович зараз працює в СК "Дніпро-1". З ним, до слова, збереглися теплі стосунки, постійно контактуємо і передаємо вітання.

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Стрічка новин
29 грудня
23 грудня
15 грудня
05 грудня
15 листопада
06 листопада
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения