Главная Аматорський футбол Рівненська область "Атака" (Шпанівська ОТГ): на першому місці – людські якості

"Атака" (Шпанівська ОТГ): на першому місці – людські якості

415

Автор
Автор: Денис Леміш
"Атака" (Шпанівська ОТГ): на першому місці – людські якості

Цьогоріч у другій лізі (виступає 6 команд) чемпіонату Рівненської області змагається низка нових колективів. Зокрема і амбіційна "Атака", що презентує Шпанівську сільську об’єднану територіальну громаду Рівненського району. Очолює команду 34-річний колишній захисник "Вереса" (Рівне) Андрій Колаковський. Керівник команди – 41-річний підприємець Олександр Процюк. Андрій Костянтинович та Олександр Володимирович є співрозмовниками кореспондента спецпроекту сайту FootBoom "Аматорський футбол" .

- "Атака" (Шпанівська ОТГ) є дебютантом чемпіонату Рівненської області?

Андрій Колаковський: Так. На обласній арені – це наш абсолютний дебют. Я взагалі народився у Рівному, але моє футбольне життя починаючи з 2013 року нерозривно пов’язане з селом Великий Житин, яке у 2018-му увійшло до Шпанівської сільської об’єднаної територіальної громади. Зазначу, що до цієї громади входять такі села: Шпанів (адміністративний центр), Великий Житин, Малий Житин, Великий Олексин, Малий Олексин, Зозів, Ходоси, Хотин та Бармаки. Практично у кожному з цих сіл я тренував дітей. У тренерській роботі мені допомагає Олег Гудима. Офіційно ж я обіймаю посаду інструктора підліткового клубу "Юність". А неофіційно займаюсь всім дитячо-юнацьким футболом у громаді. Зараз триває процес реорганізації, тож невдовзі моя посада буде називатися інакше.

З юними місцевими футболістами ми об’їхали всю Україну: від Харкова до Ужгорода. Перемагали багатьох іменитих суперників, досить часто були сильнішими за своїх однолітків із міст-мільйонників.

"Атака" (Шпанівська ОТГ): на першому місці – людські якості - изображение 1

Водночас хлоп`ята, коли закінчували навчання у футбольній секції опинялися перед одвічним питанням: що далі? Бо однієї дорослої команди, яка б усіх їх об’єднала не існувало.

Тож створивши "Атаку" вирішили: її кістяк складатимуть мої вихованці.

Нас підтримує: Шпанівська ОТГ (зокрема сільські депутати, які виділяють кошти на розвиток футболу) та безпосередньо голова громади, великий шанувальник футболу Микола Столярчук – президент ФК "Атака" і Олександр Процюк – керівник команди. Приватне підприємство "Інтеркарс" (директор Віталій Шевчук) сприяє у розвитку дитячо-юнацького футболу. Велика подяка всім небайдужим меценатам!

Микола Анатолійович, голова Шпанівської громади, лобіює всі наші футбольні починання. Він прагнув, аби ми грали на область, він дав потрібний поштовх. А тепер ми всі разом тягнемо цей канат. Для команди важливою є підтримка ( фінансування, транспорт), яку надають Олександр Процюк та Віталій Шевчук. Вони віддані футболу. Хотів би пригадати випадок, коли Олександр Володимирович та Віталій Васильович допомогли дитячим командам "Вереса" з виїздом на фінал футзального чемпіонату області у Сарни.

Олександр Процюк: "Атаку" ми створили наприкінці 2020-го, а взимку вже грали у зимовому чемпіонаті області. Вирішив підставити плече допомоги Андрію Колаковському. Він багато років виховує підростаючу зміну у наших селах. Об’їздив з дітьми всю країну. Мені подобаються його людські якості, професійний підхід до справи. Андрій Костянтинович, до слова, тренує й мого сина 2010 року народження. Футболом раніше я особливо не цікавився, а зараз не на жарт захопився.

- "Атака" - це збірна Шпанівської громади?

Андрій Колаковський: Ми хочемо, щоб це була збірна Шпанівської ОТГ. Адже непогані дорослі команди є у Бармаках – "Інтеркарс", Великому Олексині – "Рівес", Великому Житині – "Зірка". Є ще ФК "Шпанів". Всі ці команди виступають у чемпіонаті Рівненського району. Футболісти з цих колективів вирішили, що для них доцільніше буде грати на район. Але остаточну крапку щодо створення збірної Шпанівської громади не поставлено. Сподіваюся, що спільний консенсус ми знайдемо. Зауважу, що "Рівес" і "Зірка" – основні "донори" "Атаки".

Олександр Процюк: Хотілося, щоб у Шпанівській громаді була одна потужна команда. Я вболіваю за увесь наш футбол: дорослий, юнацький, дитячий. "Атака" мені рідна, але я з симпатією ставлюся до "Рівеса", "Інтеркарса", "Зірки", ФК "Шпанів". Вважаю, що сила футболу Шпанівської ОТГ - в єдності.

- Як оцінюєте виступи команди у першому колі?

Андрій Колаковський: Ми зіграли п`ять матчів, не вистачало стабільності, було багато травмованих. Після першого кола йдемо в середині турнірної таблиці. Для результату потрібні люди. "Зимку" грав інший склад, але на той момент я не міг гарантувати футболістам фінансових зобов’язань на майбутній сезон, тому вони пішли. Нинішнім складом ми зібралися за два тижні до старту чемпіонату. Для мене найголовніше – це людські якості. Бачу, що у хлопців є бажання, горять очі. Вони підходять під мою філософію. Випускаємо на поле навіть 15-16-річних юнаків. Нічого, хай призвичаюються до дорослого футболу.

У нас дуже хороший молодий воротар Сергій Кухарчук 1999 року народження. Знаю, що ним цікавиться "ОДЕК" (Оржів). Сергій зумів скласти конкуренцію досвідченому Павлу Мельничуку. Не можу не виділити і центрбека Максима Полюховича 2004 року народження. Макс має всі шанси, якщо буде старатися, вже найближчими сезонами спробувати себе на професіональному рівні. Гарний рівень гри показують: капітан команди Володимир Коровай (Малий Житин) та гравці "Рівеса" брати Павло і Олександр Гриби. Приємно вражає і один із наймолодших наших футболістів - 16-річний Денис Кухарчук.

У тренувальному процесі мені асистує вищезгаданий Олег Гудима. Респект і повага Олегу Олеговичу. Наша команда, до речі, тренується двічі на тиждень, плюс на вихідних поєдинок чемпіонату.

- Чи є у команді футболісти, які пограли на професійному рівні? Можливо хтось навчався в ДЮСШ "Верес" (Рівне)?

Андрій Колаковський: Лише один я. Взагалі спочатку не планував виходити на поле, але багато наших гравців травмувалося, відтак довелося згадати молоді роки (посміхається-авт.) і взяти участь у матчах першості. У складі "Атаки", до речі, окрім місцевих вихованців є ще футболісти з Березного та Корецького району.

"Атака" (Шпанівська ОТГ): на першому місці – людські якості - изображение 2

- Що можете сказати про рівень другої ліги Рівненської області?

Андрій Колаковський: Сказати відверто? Дуже слабкий. Це ненормально, що в другій лізі Рівненщини грає шість команд! Думаю, що аутсайдери нижчих ліг чемпіонату Львівщини у нас би йшли вгорі. Некращий стан справ і в лізі першій.

- У чемпіонаті області перерва до 4 вересня. Команда на відпочинку?

Андрій Колаковський: Так, хлопці у відпустці до 4 серпня. Опісля у Бармаках розпочнеться підготовка до другої частини сезону. Проводитимемо 4- 5 денні мікроцикли: тренувальний процес "закриватиметься" контрольним поєдинком. А до 30-ї річниці Дня Незалежності, 24 серпня, "Атака" візьме участь у турнірі, що відбудеться на території Шпанівської ОТГ. Планується, що змагання будуть як для дорослих, так і дітей. Список учасників уточнюється.

- Якими вам бачаться подальші перспективи розвитку ФК "Атака"?

Олександр Процюк: У "Атаку" я вірю, це крутий футбольний проект. Вірю і в тренера Андрія Колаковського. За сім років діяльності йому вдалося зробити чимало на благо розвитку дитячо-юнацького футболу у Шпанівській ОТГ. Думаю, що це лише початок. Наголошую – всі ми прагнемо, щоб у нас у громаді була одна велика футбольна сім`я.

Довідка

Андрій Костянтинович Колаковський народився 28 лютого 1987 року у Рівному. У 2004-му закінчив СДЮШОР "Верес". Після цього провів сезон у любительському "Прогресі" (Млинів). Надалі п’ять сезонів відіграв за "Верес" у другій лізі чемпіонату України. Потім у кар’єрі Колаковського були аматорські: "Хімік" (Рівне), "Сокіл" (Рівне), "ОДЕК" (Оржів), "Садове", "Сокіл" (Радивилів), "Збіг" (Польща). Тренерська кар’єра: "Інтеркарс" (Бармаки) -2018-2020 роки, з 2021 -го очолює "Атаку" (Шпанівська ОТГ).

Олександр Володимирович Процюк народився 1980 року у Великому Житині. В дитинстві захоплювався важкою атлетикою. Після служби в армії деякий час мешкав у Рівному, але згодом повернувся у Великий Житин. Займається підприємницькою діяльністю. З 2021 -го року – керівник ФК "Атака" (Шпанівська ОТГ).

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения