Главная Аматорський футбол Рівненська область Сергій Вишневський: "Нам вдалося покласти на "лопатки" місцевих грандів"

Сергій Вишневський: "Нам вдалося покласти на "лопатки" місцевих грандів"

1899

Сергій Вишневський: "Нам вдалося покласти на "лопатки" місцевих грандів"

"Іква" (Млинів), яка виступає у перші лізі чемпіонату Рівненської області, своєю грою та клубною філософією завоювала авторитет і популярність серед суперників та вболівальників. Цьогорічне п’яте місце команда може занести до свого активу. Одним із ініціаторів відродження футболу у Млинові є Сергій Вишневський. Сергій Петрович свого часу виступав за молодіжний склад київського "Арсеналу", подавав надії. Травма завадила продовженню кар’єри. Нині він очолює Млинівську районну федерацію футболу та є граючим тренером "Ікви".

Кореспондент спецпроекту сайту FootBoom "Аматорський футбол" говорять з Сергієм Вишневським про підсумки сезону та подальші перспективи.

- У першій лізі до останніх турів точилася боротьба за п’яту сходинку між п’ятьома суперниками - "Іквою" (Млинів), "Коливанню" (Клевань), "Соколом" (Радивилів), "Калиною" (Бугрин) та "Гощою-Ріттер" (Гоща). У підсумку п’яте місце посіла "Іква". Це той результат, на який ви націлювали своїх підопічних?

- За чотири-п`ять турів до завершення чемпіонату "Іква" претендувала навіть на бронзові медалі. Хто б міг про таке подумати навесні, перед стартом чемпіонату, коли група компаній "Вілія" припинила фінансування млинівської команди. Тоді стояло питання виживання, збереження юнацької та дитячих колективів. Ні про які високі місця мови не було.

Добре, що знайшлися добродії, які підтримали "Ікву": хто сотнею, а хтось тисячею. Отак гривня до гривні, і нам вдалося утриматися на плаву. Я можу назвати суму видатків на команду на цей сезон - 109600 грн. У місцевій газеті "Гомін" я прозвітував та оприлюднив список добродіїв. Думаю, що п`яте місце – це гарний результат. Футболісти "Ікви" заслуговують на нього.

- Вдалий виступ "Ікви" дещо змазали домашня нічия проти "Сокола" та поразка від "Коливані" в передостанньому та останньому турах відповідно.

- У команди багато чого виходило влітку та на початку осені. Підібрався бойовий склад, всі гравці були на місці. У цей період ми взяли максимальну кількість очок. На мою думку, позитивну роль у досягненні результату "Іквою" зіграла наша друга команда, яка виступала у відкритому чемпіонаті Дубенського району – одного з найсильніших районних чемпіонатів на Рівненщини. Виступаючи за "Ікву-2" футболісти набирали свої максимальні ігрові кондиції, молодь здобувала необхідні навички.

Восени, на жаль, наш склад, традиційно, почали залишати футболісти, які від’їжджали на заробітки за кордон. Наслідок – втрата очок. І все ж, очкового запасу вистачило. Після нічиєї у передостанньому турі з "Соколом" (2:2) "Іква" стовідсотково посідала п’яту сходинку. Прикро, що у заключному турі поступилися "Коливані" (0:2), але ця гра для нас нічого вже не вирішувала. Поєдинок більше потрібний був супернику, який претендував на шосте місце. На матч він вийшов вкрай мотивованим. Водночас програвати вдома у заключному турі прикро.

- Але все-таки, впродовж сезону, позитиву було більше …

- Так. Є що згадати. Нам вдалося покласти на "лопатки" місцевих грандів - "Малинськ", "Садове", "Рафалівку". Причому "Іква" всіх суперників перемогла на виїзді. Цьогоріч команда добре грала у гостях. Вдома перед своїми уболівальниками відчувалося хвилювання, в деяких матчах гравці підсідали психологічно.

- Розкажіть про цьогорічний склад команди.

- У цьому питанні все звично. При формуванні складу тренерський штаб надає перевагу місцевим футболістам. Вони вірять, що їм вдасться відродити славне минуле млинівського футболу.

Було трохи й екзотики… За "Ікву" грав наш перший легіонер – центральний півзахисник Кісісаво Лукебі Натан з Демократичної Республіки Конго. Легіонер у чемпіонаті Рівненської області – це велика рідкість. Натан цей сезон відіграв непогано. Зазначу, що до цього він грав на аматорському рівні у Києві. З нашим регіоном хлопця поєднують родинні стосунки – дружина з Рівного.

- Хто з футболістів відзначався стабільною грою?

- Не в моїх правилах когось виокремлювати. Рівно та стабільно зіграла вся команда.

- На ваш погляд, в обласному футболі є гравці, які могли би підсилити "Верес" (Рівне)?

- Вважаю, що так. Є сильні гравці у складі "Малинська", з’явилася перспективна молодь у "Рафалівці". Проте склад нинішнього "Вереса" формується на заїжджих "варягах", тож навряд чи футболісти з обласних команд зможуть розраховувати на запрошення від головного клубу області. Особисто мені хочеться, щоб склад рівненської команди формували місцеві гравці. У Рівному працює декілька дитячо-юнацьких шкіл, але у заявці "Вереса" на цей сезон ви практично не знайдете хлопців з Рівного та області. Керівництво клубу хоче швидкого результату, тому й вибрало подібний вектор розвитку.

- Після того, як відома у Західній Україні група-компаній "Вілія" припинила фінансування млинівської команди, хто наразі вам допомагає?

- Футбольна історія Млинова особлива, тому й не дивно, що знайшлися небайдужі люди, які нас підтримали. Наприклад, Едуард Романюк щомісяця перераховував нашій команді по 3 тисячі гривень. Є меценат, поки що не буду називати його прізвища, який наступного сезону надаватиме клубу допомогу у розмірі 10 тисяч гривень. Закликаю приєднатися до цієї справи інших добродіїв. Разом з вами "Іква" - це велика сила.

Хотів би відзначити наших теперішніх друзів і партнерів: Леоніда Слободського та Едуарда Хрипу – за допомогу у тренувальному процесі; Анатолія Калінобродського та головного редактора газети "Гомін" Віталія Тарасюка – за інформаційну підтримку; Назара Наконечного – за надані медичні послуги, директора стадіону Ірину Воєводу та працівників Сергія Гуча, Олександра Невядомського – за якісно підготовлене поле до ігор чемпіонату; водіїв Віктора Миколюка та Олександра Мельничука – за перевезення команди; Сергію Павлюка – за надання автобуса на виїздні матчі; Ігоря Назарука – за наповнення матеріальної бази команди, голову міжрайонної об’єднаної спілки ветеранів АТО у Рівненській області Юрія Кірисю – за допомогу у пошуку спонсорів; директора Млинівської ДЮСШ Юрія Вербіцького – за підтримку і розуміння; співробітників Млинівського райвідділу поліції – за забезпечення порядку та спокою під час матчів чемпіонату; Ігоря Гузоватого - справжнього вірного вболівальника та батька двох синів нашої команди.

Сергій Вишневський: "Нам вдалося покласти на "лопатки" місцевих грандів" - изображение 1

- Список друзів вражає…

- Якщо чесно, то я очікував на допомогу і від місцевої влади. Бо під час останніх виборів до Млинівської селищної ОТГ я підтримував нинішнє керівництво. Мені пообіцяли всебічну підтримку футбольного клубу. Втім, підтримка поки що не відчувається. Але все ще сподіваюся на конструктивні дії місцевої влади щодо "Ікви". Мені здається, що будь-яка влада, незалежно від політичних відтінків, повинна спрямовувати свої зусилля на розвиток спорту та здорового способу життя. Якщо хтось думає, що особисті дивіденди з цього маю я, той помиляється. Насправді хочеться залишити після себе щось корисне.

Довести до логічного завершення розбудову футбольної піраміди у Млинові: доросла, юнацька, дитячі команди. Тішить, що активна молодь та діти з завзятістю відвідують секцію футболу. Під моїм керівництвом на сьогодні тренуються близько 70 дітей, зокрема й дівчатка. Наймолодша група – 2010-2012 р.н. Вже багато чого вдалося, але зупинятися не можна. Бо надолужувати згаяне буде важче.

- "Іква" приймає суперників у Млинові на тому ж стадіоні, де свої домашні матчі проводить і рівненський "Верес". Це плюс чи мінус?

- З цього приводу ми не висловлюємо жодних претензій. Навпаки - нарікання щодо якості газону звучали з боку представників "Вереса". Але ж вони повинні розуміти, що апріорі стадіон у Млинові – це домашня арена "Ікви", юнацької та ветеранської команд. Іноді мені здається, що місцева влада ставиться до рівненської команди краще, ніж до млинівської. Хоча насамперед повинна вболівати за свій футбол.

- Як "Іква" готуватиметься до нового сезону?

- Заявили одну команду, торік дві, для участі у відкритому чемпіонаті Волинської області з футзалу. За рівнем майстерності та організацією цей турнір, серед аналогічних змагань, на верхніх щаблях. Виступає на Волині серед своїх ровесників і п’ять наших дитячо-юнацьких команд.

- Ваші побажання футболістам "Ікви" напередодні Нового року.

- Перш за все хотів би подякувати гравцям "Ікви" за добре проведений сезон та побажати перемог на смарагдових полях. Приємно усвідомлювати, що ми створюємо клуб зі значним потенціалом. Приємно й те, що знаходяться люди, які готові допомагати та популяризувати розвиток млинівського футболу. Це означає, що у вітчизняного футболу є запас міцності та перспектива у майбутньому увійти до когорти найкращих світових футбольних держав.

Я, як представник футбольної громадськості Млинова, збираюся і надалі підтримувати та дбати про розвиток гри мільйонів. Вірю, що у нас зростатимуть вправні майстри шкіряного м'яча, які радуватимуть своїх уболівальників. Можливо втілиться моя давня мрія і хтось із юних футболістів стане професійним гравцем. Всіх з наступаючими новорічними святами! Здоров’я, добра, миру та достатку!

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Стрічка новин
29 грудня
23 грудня
15 грудня
05 грудня
15 листопада
06 листопада
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения