Главная Аматорський футбол Львівська область Володимир Підкіпняк: "У нас абсолютно новий колектив"

Володимир Підкіпняк: "У нас абсолютно новий колектив"

183
Володимир Підкіпняк: "У нас абсолютно новий колектив"

Під час прямого відеоефіру на Instagram-акаунті ЛАФ головний тренер фізкультурно-спортивного клубу "Самбір" Володимир Підкіпняк розповів про новачків команди, завдання на сезон, перспективу виступів самбірців на всеукраїнському рівні та інші не менш цікаві речі.

– Пане Володимире, Ви прийшли на тренерський місток "Самбора" наприкінці минулого року. Розкажіть, будь ласка, хто запросив Вас у команду й чи довго роздумували над запрошенням?

– Торік у листопаді я зустрівся з міським головою Самбора Юрієм Петровичем Гамаром. Ми поспілкувалися: спершу по телефону, потім зустрілися. Обговорили плани, амбіції самбірської команди й дійшли згоди щодо співпраці. Самбір – місто з футбольними традицями, чимало місцевих уболівальників відвідують домашні й виїзні матчі, постійно переживають за улюблену команду. Це потрібно цінувати. Зважаючи на це, я одразу погодився очолити "Самбір". Хочеться, щоби в Самборі був футбол високого рівня.

Зумовлений пандемією коронавірусу карантин суттєво вплинув на життя людей не лише в Україні, а й у цілому світі. Внаслідок цього Ви відчули зміни в тренерській роботі?

– Підготовку до нового сезону ми розпочали 21-го січня. Дійшли до чвертьфіналу Меморіалу Ернеста Юста. Однак 12-го березня через карантин обласні змагання було призупинено. У спеціальній групі у Viber ми давали гравцям індивідуальні завдання для підтримання фізичної форми під час карантинного періоду.

Щоправда, працювати на відстані незручно. Це зовсім не те, з чого складається нормальний тренувальний процес. На початках дотримувалися суворого карантину, а з 17-го травня, коли відбулися певні послаблення, ми вийшли займатися на футбольне поле.

Тепер знову припинили тренування і тимчасово розпустили футболістів. Звісно, постійні зміни в тренувальному процесі нікому не приємні. Але всі команди в рівних умовах.

– Як мотивуєте хлопців за таких складних умов підготовки?

– Тут не потрібна додаткова мотивація. Всі чудово розуміють, що часу на підготовку небагато. Сподіваємося, скоро все стабілізується й можна буде повернутися до тренувань.

– Які завдання поставлено перед "Самбором" на цей сезон?

– В нас абсолютно новий колектив. Із попереднього складу залишилися лише троє гравців – голкіпер Ігор Явірський, Назар Курило і Василь Чоба. На створення нової, боєздатної команди потрібен час, тож ми не розкидаємося словами й високих завдань наразі не ставимо. Тим паче, в умовах невизначеності через пандемію коронавірусу, яка впливає на все.

Як оновленій команді, нам потрібна стабільність у тренувальному процесі й побільше товариських ігор для налагодження зв'язків у ланках, мікроклімату в колективі.

– Хто з нових футболістів прийшов у "Самбір"? Чи плануєте ще підсилюватися?

– Якщо під час Меморіалу Ернеста Юста ми думали, що склад нашої команди сформований на 90% (потрібно було лише зміцнити деякі позиції), то станом на сьогодні маємо певні втрати. В Тернопільській області вже стартував чемпіонат із футболу, тож наш гравець Богдан Слоневський перейшов у теребовлянську "Ниву". Ще один футболіст перебуває на перегляді в одному з польських футбольних клубів. Звісно, за такого розвитку подій потребуємо підсилення.

Воротарська позиція в нас уже закрита (є Ігор Явірський, Віталій Жупанський, Анатолій Коваленко). Окрім Коваленка, з футболістів, яких я знаю з часів роботи в соснівському "Рочині", після важкої травми до нас долучився Олег Домальчук, а також Микола Буй.

Серед новачків є Богдан Адам із "Юності" (Верхня/Нижня Білка), Павло Макогон, який пройшов хорошу футбольну школу, досвідчені Юрій Фурта та Юрій Фляк. Вони можуть допомогти молоді, дати цінну підказку.

Маємо чимало молодих гравців 2000-2002-го років народження, яким потрібен час на адаптацію. Хороші надії подає перспективний уродженець Самбірщини Владислав Миськів. Усі відповідально ставляться до процесу підготовки команди й наполегливо працюють над собою.

– Микола Буй та Олег Домальчук понюхали пороху на професіональному рівні. Чи можна ще очікувати в "Самборі" гравців-професіоналів?

– Не ставимо собі за мету, щоби за "Самбір" виступали професіонали. У футбол грають не імена, а люди, готові боротися і захищати честь свого колективу. Для нас важливо залучити якомога більше молодих місцевих футболістів. Звичайно, це потрібно робити поступово, адже Прем'єр-ліга Львівської області доволі потужна, одна з найсильніших аматорських ліг в Україні, грати тут непросто.

Наразі ведемо перемовини з двома гравцями, які мають досвід виступів на професіональному рівні. Не знаємо, чи погодяться вони на умови, які ми їм пропонуємо... Тому зараз вважаю недоцільним називати їхні прізвища.

Ми в пошуку. Переглядатимемо ще не одного потенційного новачка. Можливо, навіть із нижчих ліг Львівщини.

– Триває масштабна реконструкція стадіону імені Лева Броварського в Самборі. У зв'язку з цим уболівальників цікавить, де проводитиме домашні поєдинки ФСК "Самбір".

– Так, справді. В Самборі роблять газон, полив футбольного поля, трибуни, роздягальні. Обіцяють завершити всі роботи до 1-го жовтня цього року. Ми обговорювали з керівництвом питання місця проведення домашніх ігор. Є декілька варіантів.

Наразі ще остаточно не вирішили, де цьогоріч гратимемо, оскільки поки що невідомо, коли розпочнеться новий чемпіонат і в якому форматі. Звичайно, хочемо грати на своєму стадіоні, але потрібно, щоби була така можливість.

– Чого очікуєте від цьогорічного сезону у Прем'єр-лізі Львівщини?

– Враховуючи обставини, в яких ми перебуваємо, обласний чемпіонат буде нелегкий. До того ж, потрібно взяти до уваги його формат. Вибороти золоті медалі нам буде важко, але боротися за потрапляння до першої трійки-четвірки "Самбору" цілком до снаги. Ми прагнемо цього. Намагатимемося насамперед тішити власних уболівальників якісною грою.

– Чи планує "Самбір" виходити на всеукраїнський рівень, а в перспективі отримати професіональний статус?

– Про отримання професіонального статусу наразі не йдеться. Все залежатиме від фінансування команди. На початку цього року були розмови про те, аби футбольний клуб "Самбір" брав участь у всеукраїнських змаганнях, зокрема чемпіонаті аматорів України.

Однак в умовах епідемії коронавірусу це малоймовірно. До того ж наша команда фінансується з місцевого бюджету, важко передбачити, якою буде ситуація з коштами. Можливо, спробувати свої сили на всеукраїнському рівні можна буде згодом, спершу в Кубку України серед аматорських колективів. Самбірщина – футбольний регіон, тому в найближчому майбутньому тут має бути футбол високого рівня.

– Маєте бажання спробувати себе в ролі наставника професіональної команди?

– Думаю, цього прагне кожен тренер. Звісно, хочеться проявити себе на вищому рівні. Але тут є ризик, пов'язаний із фінансовою нестабільністю футбольних клубів. Підписавши контракт, доведеться перевозити зі собою в інше місто сім'ю, по-новому влаштовувати своє життя. Це доволі непростий крок, зважуючись на який, треба все достеменно обдумати. Декілька років тому ніхто би не відмовився від пропозиції очолити професіональну команду. Зараз, у період нестабільності кожен насамперед зважує всі "за" і "проти".

– Який річний бюджет "Самбора"?

– Це треба питати нашого президента чи спортивного директора. Планували одне, тепер у зв'язку з карантином може бути по-іншому. Наразі я не готовий точно відповісти на це запитання. Думаю, річний бюджет "Самбора" орієнтовно становить понад 1,5 мільйона гривень.

– Як уродженець Сокальського району Львівщини, хотіли би тренувати команду зі Сокаля?

– Я патріот свого міста й хочу, щоби сокальська футбольна команда постійно прогресувала. Ні для кого не таємниця, що для цього потрібне також належне фінансування. Сокаль лише торік відновив свою участь в обласній першості з футболу.

Наразі в Другій лізі Львівської області виступає ФК "Сокаль-Датський текстиль". У його складі є як перспективна, талановита молодь, так і гравці з досвідом, зокрема досвідчений капітан, один із лідерів команди Павло Сильвестр. Я стежу за їхніми матчами, знаю, що відбувається в стані команди. Як на перший рік вони показали доволі хороші результати.

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения