Володимир Гевко: "Безпека матчів – наш пріоритет"

Володимир Гевко: "Безпека матчів – наш пріоритет"

271

Сьогодні, у п’ятницю, 1-го лютого, начальник відділу з питань організації та безпеки проведення змагань Федерації футболу Львівської області Володимир Гевко відзначає своє 50-річчя. Володимир Ярославович також виконує функції офіцера безпеки Федерації футболу України на матчах української Прем’єр-ліги, делегата та спостерігача арбітражу й очолює Контрольно-дисциплінарний комітет ФФЛ.

У 2002-му році він із відзнакою закінчив Львівський державний університет внутрішніх справ, де здобув вищу юридичну освіту. Нагороджений орденом Данила Галицького.

З нагоди 50-річчя інформаційний центр ФФЛ підготував із ювіляром інтерв’ю.

– Володимире Ярославовичу, розкажіть, будь ласка, як Ви потрапили на Федерацію футболу Львівської області? Скільки часу вже тут працюєте?

– У Федерації футболу Львівської області я працюю з серпня 2015-го року. Моя попередня робота була тісно пов’язана із забезпеченням громадського правопорядку під час футбольних матчів, тому завжди була взаємодія, взаєморозуміння з обласною федерацією футболу. Так мені запропонували працювати у ФФЛ.

Особисто для мене футбол – це не просто вид спорту, це стиль життя, приємні спілкування, нові друзі і хороші знайомства.

– Ви очолюєте Контрольно-дисциплінарний комітет Федерації футболу Львівської області. Що це за структура і чим вона займається?

– Я – Голова Контрольно-дисциплінарного комітету ФФЛ, Сергій Пашковський – мій заступник. Також у КДК входять Юрій Можаровський, Орест Файда та Володимир Міняйло. Ця структура насамперед займається стеженням за дотриманням регламенту та дисциплінарних правил ФФЛ.

На кожен поєдинок призначаються делегат матчу, спостерігач арбітражу та арбітри. Після гри вони надають нам відповідні протоколи, рапорти, де вказано, чи були під час матчу допущені правопорушення.

Ми зобов’язані реагувати на порушення регламенту і дисциплінарних правил. Основне завдання КДК – не покарання учасників змагань, а проведення профілактичної роботи, щоби всі зрозуміли, чому скоєно правопорушення, і як надалі уникнути повторення інциденту.

На свої засідання ми запрошуємо представників футбольних клубів, осіб, які вчинили правопорушення, аби спільно все обговорити і вирішити проблему.

– Вам доводиться мати справу з уболівальниками, без яких, власне, футбол не є футболом. Як загалом оціните культуру вболівання в Україні й зокрема на Львівщині?

– Торік у травні я працював на фінальному матчі Ліги чемпіонів у Києві, відповідав за безпеку в секторах фанатів "Ліверпуля". Мене приємно вразила поведінка англійських уболівальників. Усі пам’ятають, які прикрі помилки допустив тоді голкіпер ліверпульського колективу Лоріс Каріус, однак попри це вони коректно підтримали його після гри. Не було нецензурних висловів чи інших неправомірних дій.

На жаль, у нашій країні культура вболівання бажає кращого. Українцям потрібно брати приклад у тих же англійців, як правильно, з повагою підтримувати команди на футбольному полі. Кожен повинен відповідати за власну поведінку на стадіоні. Потрібно розуміти, що на футбол ходять жінки і діти, тому не потрібно використовувати лайку чи піротехнічні засоби. Перегляд матчів на трибунах має бути безпечним для всіх.

– Ви працювали офіцером безпеки на двох фіналах Кубку України.

– Так, у сезоні 2015/2016 років у Львові між донецьким "Шахтарем" та луганською "Зорею" і торік у Дніпрі між "Шахтарем" і київським "Динамо". Цей досвід надзвичайно корисний, адже такі протистояння завжди збирають велику кількість глядачів. Зазвичай уболівальники бачать сам матч, але не бачать, скільки докладено зусиль для його підготовки, зокрема, щодо гарантій безпеки.

Зрозуміло, що на футболі без емоцій не обійтися. Є радість перемог, а є гіркота поразок. Але за будь-яких умов потрібно контролювати свою емоційність і поводитися в межах розумного.

Футбольні клуби, місцева влада повинні постійно працювати зі своїми вболівальниками в плані безпеки на стадіоні. Потрібно за допомогою офіційних листів залучати правоохоронців, котрі би стежили за дотриманням громадського правопорядку на стадіонах.

– Уже понад рік Федерацію футболу Львівської області очолює Олександр Шевченко, котрий реалізовує на посаді гасло "Творимо новий футбол!". У зв’язку з цим відбулося чимало змін. Зокрема, введено відеозйомку всіх матчів чемпіонату Прем’єр-ліги Львівщини. Наскільки це допомагає Вам у роботі?

– Я вдячний Олександру Яковичу за його старання. В нього далекосяжні погляди. Він активно працює не лише над розвитком обласного футболу, а й над залученням до Львова національних збірних, над покращенням інфраструктури, зокрема над заміною газону на "Арені Львів".

За допомогою відео поєдинків можна в деталях розглядати й аналізувати окремі інциденти. Таким чином значно легше працювати. Хочеться, щоби відбулася аналогічна відеозйомка й матчів інших ліг Львівщини.

– Хто надихає Вас на роботу?

– Мене надихає моя сім’я, дружина, син Ярослав і дочка Анастасія, внуки. На жаль, через великі обсяги роботи (навіть на вихідних) не можу приділити їм достатньо уваги... Вони – моє велике щастя, я їх безмежно люблю. Щиро вдячний їм за підтримку!

Оцініть
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме