Главная Аматорський футбол Луганська область "Будівельник" (Лисичанськ): нове ім’я в аматорському футболі

"Будівельник" (Лисичанськ): нове ім’я в аматорському футболі

1177

"Будівельник" (Лисичанськ): нове ім’я в аматорському футболі

"Будівельник" (Лисичанськ) – провідний клуб чемпіонату Луганської області. У 2019 році лисичани завоювали бронзові медалі обласного чемпіонату, торік результат був покращений – "срібло". Президент "Будівельника" Костянтин Жалдаков та головний тренер Святослав Марканич в інтерв’ю кореспонденту спецпроекту сайту FootBoom "Аматорський футбол" розповіли про витоки команди, торішній сезон та майбутні плани.

- "Будівельника" (Лисичанськ) є одним із лідерів аматорського футболу Луганщини. А з чого все починалося?

Костянтин Жалдаков: Мабуть, все йде з дитинства. Я грав у футбол. Грали ми і в дворовий футбол, і десь намагалися на районному рівні грати. Сам створював цю команду, в якій грав. Як створював? Запрошував хлопців, ми збиралися, складалися, виїжджали в інші селища грати. Був ініціатором, якщо можна так висловитися. За це довірили бути капітаном команди. Тренерського штабу у нас не було. Капітан команди тоді був ініціатором поїздок, домовлявся з іншими командами, виконував організаторські функції.

Я трохи грав, грав у захисті. Не знаю - погано або добре. Якщо не вийшли на вищий рівень, значить не дуже добре. У мене ніколи не було мети грати, десь вище. Я грав із задоволенням, з любов'ю. Просто це було моє хобі. Сьогоднішній "Будівельник", це більше, ніж захоплення. Це реальний футбольний клуб, і це те до чого я прагнув. У мене завжди була мрія не грати в команді, а створити і очолити її.

"Будівельник" (Лисичанськ): нове ім’я в аматорському футболі - изображение 1

- Виходить, що мрія збулася?

Костянтин Жалдаков: Авжеж. Символічно, що "Будівельник" заснований 12 квітня 2019 року, а я народився 7 квітня. Обидва Овни (посміхається) – вперті. Історія заснування клубу дуже цікава, дружня. Якось в Києві мав зустріч, де були присутні багато футболістів, зокрема з Луганської області. З багатьма я там познайомився. У мене була давно мрія створити команду від нашої будівельної компанії. Та, напевно, ще до будівельної компанії у мене були думки про створення футбольної команди ... Коли я познайомився з хлопцями, і розповів їм про свою мрію, вони відгукнулися. Допомогли у створенні. Буквально за місяць, ця зустріч була на початку березня, ми змогли оформити документи, зареєструвати громадську організацію і створити ФК "Будівельник". Це було нелегко, адже більшість футболістів вже розуміли, де вони будуть в тому сезоні грати, плюс нова команда. Практично в неї ніхто не вірив. Однак створили і існуємо вже два роки. І не просто існуємо, а прогресуємо. Чому "Будівельник"? Тому що "Лисичанська інженерно-будівельна компанія" ("ЛІБК") є головним спонсором футбольного клубу.

До слова, компанія підтримує не лише футбол. Ми в нашому місті надаємо підтримку боксерам, створили боксерський клуб "Колізей". Повернули мотокрос, який під час військових дій "пішов" з Лисичанська. Компанія "ЛІБК" разом зі мною активно бере участь у всіх спортивних та соціально важливих подіях у житті міста. Скрізь хочемо бути активними. Але пріоритетом, звичайно ж, є футбольний клуб "Будівельник". Стараємося, а як виходить, нехай оцінюють люди.

- Святослав Марканич і Євген Гуделяускас - біля керма команди…

Костянтин Жалдаков: У нас чудові тренери. Починалося все з одного тренера - Святослава Марканича, потім приєднався Євген Гуделяускас. Хлопці досвідчені, пограли в хороших клубах. Їм реально є, що показати і розповісти своїй команді. Я не втручаюся з самого початку. Це була моя ініціатива. Вони самі займаються підбором виконавців. Звісно, що спілкуємося, обговорюємо, різні ситуації. Але свою думку я намагаюся не нав'язувати. Тільки порадою можу допомогти.

Моя задача – це організаційні питання, щоб команда була одягнена і обута, мала можливість виїздів. А тренерське завдання – перемагати. Поки що вони справляються, можливо, не на сто відсотків. Але я ще не бачив тренерів, у яких все на сто відсотків виходило б. Завжди хтось програє, а хтось перемагає, проте прагнути треба лише перемог. Хлопці це розуміють. У нас чудовий штаб не тільки тренерів, у нас і медики, і кореспонденти ... Всі працюють на благо команди. З кожним роком ми намагаємося поліпшувати все це. Більше надаємо можливостей для тренувань, поїздок, спільного відпочинку. У нас команда як одна сім'я, ​​це дуже радує.

"Будівельник" (Лисичанськ): нове ім’я в аматорському футболі - изображение 2

Святослав Марканич: "Будівельник" я очолив з самого початку його заснування. Відбулася зустріч з президентом, після неї я погодився. Є граючим тренером, ігрове амплуа – воротар. У тренерській роботі допомагає 36-річний Євген Гуделяускас. Свого часу Євген Миколайович пограв в "Авангарді" (Ровеньки) у другій лізі чемпіонату України, потім виступав в багатьох любительських колективах Донбасу.

- Чи багато у команди спонсорів?

Костянтин Жалдаков: Крім компанії "ЛІБК" фінансово команді більше ніхто не допомагає. В принципі, за допомогою ми нікуди і не звертаємося. Розраховуємо тільки на свої сили. Нам би футбольний газон хороший, ось це була б велика допомога. Бо поки що немає можливості своїми силами відновити поле. У Лисичанську нормального поля немає і, звичайно, це сильно впливає на розвиток команди.

Також ми співпрацюємо, точніше це взаємовигідне партнерство футбольного клубу і Фан-клубу "12 ГРАВЕЦЬ". Величезна подяка в плані інформаційного висвітлення, проведення прямих трансляцій матчів. Думаю, що й інші команди з ними співпрацюють, і теж вдячні їм.

- Чи задоволені ви минулим сезоном? Чого не вистачило для чемпіонства?

Костянтин Жалдаков: Сказати правду? Ні, сезоном я не задоволений. Є питання і до хлопців, десь ми не допрацювали, і, як у президента клубу, були питання до тренерів. Вважаю, що це нормальний процес. Ми посіли друге місце, хоча реально могли бути на першому. Гідні були у підсумку очолити чемпіонат. Це моя думка, не хочу нікого образити – я не задоволений. Хотілося б більшого. Сподіваюся, що в цьому році все вийде.

Святослав Марканич: "Будівельник" (Лисичанськ) та "Скіф" (Шульгинка) набрали однакову кількість очок. За рахунок кращої різниці забитих і пропущених м’ячів чемпіоном став опонент. У них цей показник на +1 вищий нашого. На жаль, ми не зуміли посісти перше місце. У нас дуже амбіційний президент, на всі турніри він ставить максимальні цілі. Тож задача-максимум в чемпіонаті нами не виконана. Регламент чемпіонату не передбачав "золотого" матчу. З цим ми були ознайомлені перед стартом. У випадку однакової кількості залікових пунктів перевага надавалася команді, яка мала кращу різницю забитих і пропущених. От якби все вирішувалося у особистих зустрічах, то чемпіоном став би "Будівельник". Адже в протистоянні зі "Скіфом" ми маємо позитивний баланс: 2:2 на виїзді та 1:1 вдома. Луганська обласна асоціація футболу чемпіона визначила згідно регламентних норм. Без докору, але, на мою думку, чемпіона мав назвати "золотий" матч.

"Будівельник" (Лисичанськ): нове ім’я в аматорському футболі - изображение 3

- Як на фоні лідерів обласного чемпіонату - "Будівельника" (Лисичанськ) та "Скіфа" (Шульгинка) виглядали інші команди?

Костянтин Жалдаков: Нормально виглядають інші команди. Команди, що розвиваються в Луганській області є. Треба просто далі їх розвивати. Наприклад, та ж "Шахта ім. Мельникова " (Лисичанськ) завжди добре грала з "Будівельником". В цих матчах завжди була боротьба. Нормальна команда - "Олімп" (Старобільськ). Хороша команда - "Хімобладнання" (Сєвєродонецьк), щоправда, незрозуміло, що сталося з ними в минулому сезоні. Сподіваємося, цього сезону вони вирівняються. Добротна команда була у Попасній - "Локомотив". Минулого сезону вони заявилися, і гідно показали себе. Дивилися їхні поєдинки. Хотіли дуже сильно з ними зіграти, але не вийшло. Якщо "Локомотив"буде розвиватися - зможе дати бій і "Скіфу", і "Будівельнику". В принципі, є команди, якими треба займатися.

Сьогодні Луганська область за своєю територією залишилася невеликою. "Будівельник" завжди твердить і завжди заявляв в федерації, що потрібно робити чемпіонат Донбасу. Це було б цікаво для глядачів. Розважально, з гарною відвідуваністю. Уявіть, що приїдуть команди з іншої області ... А коли, як не зараз зробити чемпіонат Донбасу? Саме зараз це й треба робити. Втім, нехай вирішують федерації Донецької і Луганської областей. Ми щоразу пропонуємо - зробіть нам чемпіонат Донбасу. Це ж буде круто! "Будівельник " пограв би там . І "Скіф" теж. Не скажу, що нам не цікаво в Луганській області грати, але в об’єднаному чемпіонаті було б всім цікавіше. Особливо уболівальникам. Бо для кого ж ми граємо? Правильно, для них.

Святослав Марканич: Хотілося, щоб конкуренція була гострішою, щоб за чемпіонство змагалися не дві, а набагато більше команд. Адже, наприклад, минулого сезону "Будівельник" та "Скіф" не програли жодного матчу, зігравши між собою двічі внічию.

- "Будівельник" (Лисичанськ) нині займає провідні позиції в обласному чемпіонаті. Що завтра? Чи виступатиме найближчими сезонами команда в чемпіонаті України серед аматорів?

Костянтин Жалдаков: Ми заявлялися в 2019 році на Кубок аматорів. Спробували. "Будівельник" спокійно може брати участь як і в чемпіонаті, так і в кубку аматорів. Але є одна проблема у "Будівельника" - у нас немає нормального стадіону. Якби сам стадіон для відвідувань начебто є, а ось газону немає. Колишнє керівництво міста нічого не зробило для того, щоб був повноцінний стадіон. Дуже сподіваємося, що нинішнє керівництво відгукнеться, і він все ж з'явиться.

Взагалі скажу відверто - жодного штучного великого поля в Луганській області немає. І це для області велика ганьба. Тому що ми їздимо в інші області ... В тій же Донецькій області багато великих полів. Прикро. Напевно, ми надалі не будемо виступати серед аматорів України, тому що нам ніде приймати гостей. Можна це робити в Рубіжному, там є непогане поле, але навіщо тоді брати участь? "Будівельник" завжди поважав своїх уболівальників. І він завжди грав в своєму місті, для своїх уболівальників. Навіщо брати участь у всеукраїнському аматорському футболі, якщо лисичанський уболівальник не зможе побачити гру? Не кожен може поїхати в інше місто підтримати свою команду. А як нам грати? Ми їдемо на виїзд, у суперника – велика глядацька підтримка, а ми будемо грати або за порожніх трибун, або з мінімальною кількістю болівальників. Фізично команда готова, а поле - ні. Тому - соромно. Поки - чемпіонат області, кубок області і хотілося б побачити хоча б кубок Донбасу. Можливо, цьогоріч все-таки домовляться дві федерації, прийдуть до спільного знаменника.

Святослав Марканич: Погоджуюсь з Костянтином Миколайовичем – якість футбольного поля в Лисичанську не дозволяє проводити на ньому матчі Кубка України серед аматорів. В разі покращення якості газону "Будівельник" має всі можливості, щоб грати на всеукраїнській арені.

- Як "Будівельник" готуєтеся до нового сезону?

Святослав Марканич: Взяли участь у двох зимових турнірах під егідою Київської обласної асоціації футболу (КОАФ) – Меморіалі Щанова та Меморіалі Кирсанова. На першому турнірі серйозних задач не ставили, адже команда набирала оптимальні фізичні кондиції. А от на Меморіалі Кирсанова стояло завдання - вихід з групи. І наші футболісти його виконали, дійшовши до півфіналу, де в серії післяматчевих пенальті поступилися "Денгоффу" (Денихівка). Хоча ще за десять хвилин до фінального свистка ми вигравали 2:0. На жаль, несприятливий збіг обставин завадив нам вийти у фінал. Свою негативну роль також відіграли кадрові втрати: перед поєдинком через травми вибуло п’ятеро гравців основи.

Дуже корисним для "Будівельника" в плані набуття досвіду був товариський поєдинок проти представника ПФЛ – "Авангарду" (Краматорськ). Лисичани хоча й поступилися (0:2), але показали пристойну гру. За команду було не соромно. У процесі подальшої підготовки запланований двотижневий тренувальний збір. Непогано було б провести декілька товариських матчів, бажано з сильними суперниками. Вважаю, що підготовка до цьогорічного сезону є повноцінною та збалансованою. Це нас радує, адже перед "Будівельником" у новому сезоні стоять максимальні задачі – перемога в чемпіонаті та кубку області.

- Минулий сезон за "Будівельник" провів відомий нападник Олександр Акименко. Але у передсезонних турнірах на Київщині він був помічений у столичному "Лівому Березі".

Святослав Марканич: Олександр Акименко - представник славнозвісної луганської футбольної школи. Перед переходом в "Будівельник" він грав за "Інгулець" (Петрове). В Олександра була травма, але футболіст зумів швидко відновити кондиції, набрати оптимальну форму та серйозно нам допомогти. Це говорить про те, що він професіонал з великої літери. Олександру Акименку ми дуже вдячні.

- Інші втрати є?

Святослав Марканич: Крім того, команду залишили Владислав Литченко та Костянтин Іванкевич. Натомість запросили ряд нових виконавців: з Бахмута прийшов нападник Олександр Мачулін, а з Дружківки його колега за амплуа – Євген Кривенко. Центральну вісь захисту має підсилити Владислав Калюжний з ФК "Кремінна". Наша команда на п’ятдесят відсотків сформована з місцевих футболістів – Лисичанська, Сєвєродонецька, інша половина – приїжджі. Хоча вони тією чи іншою мірою є вихованцями луганського футболу.

- Не можу не запитати про ще одного відомого майстра – 41-річного гравця групи атаки Романа Пахолюка. Як він опинився в "Будівельнику"?

Святослав Марканич: Як ви знаєте, Роман тривалий час виступав на найвищому рівні - ЦСКА (Київ), "Чорноморець" (Одеса), "Нива" (Вінниця), "Дніпро" (Черкаси), провідні клуби Казахстану. У сезоні-2019, на початку другого кола, Пахолюк прийняв пропозицію лисичанського клубу. Йому сподобалися наші амбітні плани, наша філософія. Роман Пахолюк – це досвідчений і авторитетний футболіст, він буде великою знахідкою не лише для "Будівельника", а й для всього чемпіонату Луганської області.

Зазначу, що в нашій команді є й інші колишні професіонали: центральний захисник Євген Задорожний (екс- "Зоря" (Луганськ), "Комунальник" (Луганськ), ФК "Севастополь"), капітан команди, правий захисник Микола Кодацький (екс- "Зоря" (Луганськ), дубль), центральний півзахисник Дмитро Жданов (екс-"Сталь" (Алчевськ), нападаючий Олександр Породько (екс-"Маріуполь" U-19). Проведеною селекційною роботою я задоволений, колектив добре сформований у всіх лініях. Зауважу, що "Будівельник" насамперед сильний командною грою та колективними діями.

Довідка

Костянтин Миколайович Жалдаков народився у 1982 році. В дитинстві та юності займався дворовим футболом - капітан команди смт Вовчоярівка. Пройшов шлях від слюсаря до керівника підприємства. Був депутатом районної ради, три роки очолював Попаснянську райраду . Одружений, батько чотирьох дітей.

Святослав Миколайович Марканич народився у 1985 році. Вихованець луганського ЛВУФК. В 2004 році підписав свій перший професіональний контракт, з алчевським клубом "Сталь". На професійному рівні також виступав: ЦСКА (Київ), дублюючий склад луганської "Зорі", Сталь" (Дніпродзержинськ), "Олком" (Мелітополь). З 2018 року Святослав Миколайович виступає в чемпіонаті України з міні-футболу за "Фактотум" (Київ), гравець національної збірної України з міні-футболу.

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения