Володимир Яланський: "Подальша доля ФК "Музичі"? Поки з цього приводу зрозумілого коментаря дати не можу"

Володимир Яланський: "Подальша доля ФК "Музичі"? Поки з цього приводу зрозумілого коментаря дати не можу"

1954
Володимир Яланський: "Подальша доля ФК "Музичі"? Поки з цього приводу зрозумілого коментаря дати не можу"
Фото - Романа Мальчевского

Аматори з Києво-Святошинського району повернулися до чемпіонату Київської області після тривалої перерви і з великими амбіціями. Це їх третій сезон у вищій обласній лізі.

Найвище місце — восьме в 2011 році. Неодноразовий переможець та призер офіційних змагань в Києво-Святошинському районі. На початку сезону команда "Музичі" взяла участь в традиційному передсезонному турнірі – меморіалі Макарова, в якому зупинилась на чвертьфінальній стадії. На жаль, в кубку області колектив з Музичів зупинився на 1\8 фіналу, поступившись команді з нижчої ліги. А в чемпіонаті Київщини музичанці наразі посідають сьоме місце, маючи в своєму активі 17 очок після 12 матчів (п’ять перемог, дві нічиї та п’ять поразок).

Останнім часом в засобах масової інформації з’явилася новина про можливе припинення виступів ФК "Музичі" в обласних змаганнях в нинішньому сезоні. За подробицями ми звернулися до головного тренера команди, відомого в минулому професійного футболіста Володимира Яланського. Він люб’язно погодився прокоментувати виступ колективу в першому колі та подальші перспективи ФК "Музичі":

- Як Ви оцінюєте підсумки першої половини сезону для Вашої команди?

- Незадовільно! Не хочу озвучувати причини такого виступу, але ми не змогли реалізувати свій потенціал навіть на третину. Наш український футбол взагалі зараз у великій кризі, є багато нехороших речей, про які всі знають, але воліють не коментувати. Це стосується як професійного рівня, так і аматорських змагань.

- Кого б ви могли відзначити в своїй команді за матчами першого кола? Хто не виправдав сподівань?

- Я взагалі не прихильник привселюдно давати оцінку своїм футболістам – це повинно залишатися в роздягальні. Тож не буду називати прізвищ, скажу лише одне – ми провалили перше коло обласних змагань, і за це всі повинні нести колективну відповідальність.

- Які кадрові зміни плануються в команді?

- Наразі я взагалі нічого не можу сказати щодо цього. На жаль, ми не можемо вести більш-менш визначений тренувальний процес, бо міграція футболістів на любительському рівні просто неймовірна. Багато гравців заради кількох зайвих гривень з легкістю змінюють команди. Ми ніколи не ставили за мету утримати гравця за рахунок фінансового стимулу, у нас трохи інші пріоритети. Ми намагалися створити КОЛЕКТИВ! Але життя диктує свої правила, тож багатьох виконавців, які грали за нас в першому колі, ви в команді вже не побачите. На цей момент ми точно втратили Бойка і Хомина, які продовжать свої виступи в Пустоварівці. Щодо інших гравців, то знаю, що багатьом з них пропонують змінити команду, але остаточне рішення вони ще не прийняли. Зберемося на перше тренування, побачимо, хто залишився. Те ж саме скажу за новачків, це залежатиме від того, який курс візьмуть засновники та керівники клубу. Хто з гравців захоче залишитися в нашій команді, той залишиться. 18 серпня у нас перший матч після перерви, от і подивимося, для кого гроші – не головне.

- Тоді найголовніше питання, яке турбує багатьох шанувальників ФК "Музичі", яка подальша доля команди в нинішньому сезоні?

- Поки з цього приводу зрозумілого коментаря дати не можу. Керівники команди наразі за кордоном. Коли вони прибудуть, це питання остаточно буде вирішено. Конкретика може бути лише після офіційного листа від ФК "Музичі" на адресу Київської обласної федерації про наше можливе зняття з турніру. Якщо такий лист буде – ви дізнаєтеся першими, якщо ні – продовжимо виступи.

- Як Ви оціните рівень організації обласних змагань?

- Цілком хороший рівень. Це стосується і конкурентності команд, і якості арбітражу, і сталого календаря. Звичайно, були певні проблеми та нерозуміння, але то вже робочі моменти, які виникають завжди. Ми ні з ким не сварилися, нікому нічого не винні. Та й у заліку "фейр-плей", наскільки мені відомо, знаходимося на першому місці. Єдине, про що мені хотілося б сказати, це про так зване правило "один гравець – одна команда". На жаль, благі наміри щодо його впровадження поки що залишаються нереалізованими. Немає жодного контролю та відповідальності за його порушення, не функціонує належним чином єдина база данних гравців, багато офіційних змагань в різних областях, а тим більше в районах, проходять без дотримання цього правила, а це породжує хаос та безлад в питаннях офіційного статусу футболістів та відсутність будь-яких важелів впливу на гравців з боку керівників аматорських команд. Хоча перед новим сезоном нам обіцяли зовсім інше. На практиці аматорський футбол, в тому числі і в Київській області, ще не готовий до впровадження цього правила, тому що роздати всім федераціям ноутбуки – це, звичайно добре, але зовсім інше – домогтися чіткого виконання правила "один гравець – одна команда", навчити функціонерів районного і обласного рівня користуватися базою данних ФФУ, вимагати від КДК безперечного покарання виявлених порушників.

Оцените
Поделитесь

Оставить комментарий на форумеОбновить