Главная Аматорський футбол Харківська область Футбольна школа "Майстер м’яча" (Харків): європейський підхід у вихованні дітей

Футбольна школа "Майстер м’яча" (Харків): європейський підхід у вихованні дітей

718

Футбольна школа "Майстер м’яча" (Харків): європейський підхід у вихованні дітей

47-річний харків’янин Євгеній Кабан в футбол не грав ані на професійному, ані на любительському рівні. Лише вболівав з дитинства за місцевий "Металіст". Головним життєвим пріоритетом для Євгенія Євгенійовича завжди було навчання. Недивно, що він має дві вищі освіти – технічну та юридичну, ступінь МВА (магістр бізнес-адміністрування). Вишівські навички згодом почав успішно застосовувати в бізнесових проектах. Докорінно подальшу кар’єру Євгенія Кабана змінило Євро-2012, яке, нагадаємо, відбулося в Україні та Польщі. Під час свята футбола він знайомиться з нідерландцем Ромке Хугстрою – координатором проведення європейського чемпіонату в Харкові від УЄФА.

У подальшому функціонер представив українця своєму співвітчизнику, керівнику "Tоtal SoccerMethod" (TSM) Марку Гус інт Вельду. Ця компанія займається футбольною методологією та менеджментом. Нові знайомі і надихнули українського бізнесмена відкрити в Харкові, у 2012 році, дитячо-юнацьку школу цілком європейського штибу. А тут ще син Даніїл захопився футболом…

– Тоді, напевно, зірки на небі зійшлися, – починає розмову Євгеній Кабан. – Завдяки Євро-2012 познайомився з Ромке та Марком Гус інт Вельдом. Іншим каталізатором став син Даніїл, який почав займатися футболом. Якось випала нагода, щоб Даня взяв участь у дитячому літньому таборі самої "Барселони"! Я також мав змогу побувати там і на власні очі побачити як іспанські фахівці проводять тренування. Насамперед в їхній роботі сподобався педагогічний підхід у спілкуванні з дітьми. В методику тренувань я особливо не вникав, а звернув увагу на аспекти виховання та психологію.

Після побаченого зрозумів – у зарубіжних тренерів є чому повчитися, їхню методологію потрібно привносити в український футбол.

Під враженням побаченого я і наважився на відповідальний крок –відкриття в Харкові європейської інноваційної футбольної школи "Майстер м'яча".

- Євгенію Євгеновичу, яка головна родзинка "Майстра м`яча"?

- Наш девіз: "Enjoy The Game!", що в перекладі з англійської означає: "Насолоджуйся грою!". Впевнений, що розвиток та прогрес юних футболістів можливий лише тоді, коли хлопці отримують задоволення від гри і тренувань.

Футбольна школа "Майстер м’яча" (Харків): європейський підхід у вихованні дітей - изображение 1

Тренувальний процес у нашій школі організований за методикою "TSM", автором якої є Марк Гус інт Вельд. Це комплексна методологія, яка динамічно розвивається і підходить для клубів, команд, гравців та тренерів різного віку і можливостей. TSM фокусується на всіх аспектах футбольного розвитку. Метод заснований в Нідерландах і був розроблений та впроваджений як на початковому, так і на професійному рівні в багатьох країнах світу. Марк Гус інт Вельд – ідейний натхненник застосування нідерландського підходу у вихованні юних футболістів – фокус на дитину.

Безумовно, деякі футбольні здібності важливі. Але, перш за все, ми цінуємо і намагаємося розвивати в дітях працелюбність, наполегливість і вміння досягати поставлених цілей – саме ці якості на дев’яносто відсотків є запорукою успіху. Для нас кожна дитина – індивідуальність. Немає сенсу "підтягувати" всіх під один рівень, навпаки, потрібно виокремити і розвинути сильні сторони кожного. Саме це дозволить нашим вихованцям стати яскравими, самобутніми гравцями. "Майстер м’яча" – це перша в Україні футбольної школа, яка використовує цю методику.

Футбольна школа "Майстер м’яча" (Харків): європейський підхід у вихованні дітей - изображение 2

- А що очікувало після проходження табору "Барселони" на Даніїла Кабана?

-Даніїл продовжив здобувати футбольні знання в Харкові. Зараз йому 17 років, він захищає кольори "Універ-Динамо" (Харків), який цього сезону став чемпіоном області у вищій лізі. Хлопець мріє про професійну кар’єру футболіста. Зауважу, що це свідомий вибір сина, до цього я його не підштовхував.

- Чим сьогодні живе футбольна школа "Майстер м’яча"?

- Цікавим і насиченими подіями життям. Повірте – у нашої дітвори вистачає барвистих вражень До слова, в школі нині займаються понад 550 вихованців віком від 6-ти до 17-ти років. Цьогоріч створили команду "Майстер м`яча" U-19 . З дітьми працюють двадцять наставників:сплав молодості і досвіду. Старші групи очолюють досвідченіші тренери.

Зокрема команду дев’ятнадцятирічних тренує колишній наставник одного з найсильніших українських жіночих клубів – "Житлобуду-1" (Харків) Максим Рахаєв, який має неабиякий тренерський досвід. Хоча Максиму Костянтиновичу лише 29 років.

Команди "Майстра м’яча" (U-14, U-15, U-16, U-17) представлені у вищій лізі ДЮФЛУ, а U-19 – у першій.

Футбольна школа "Майстер м’яча" (Харків): європейський підхід у вихованні дітей - изображение 3

- Ви також паралельно розвиваєте проект "Футбік".

- Так. У 2014 році відкрили нідерландський футбольний центр раннього розвитку "Футбік". На сьогодні – це національна мережа, в наших закладах дошкільнята можуть займатися грою від трьох до семи років.Опісля переходять навчатися в ДЮСШ.

У 2018-му започаткували програму "Футбік-бебі" для півторарічних малюків. Головне тут – розвиток моторних навичок малечі (координації, балансу).

Футбольні центри раннього розвитку "Футбік" функціонують в Києві, Броварах, Дніпрі, Запоріжжі, Кривому Розі, Сумах, Одесі, а також за кордоном – у Казахстані (Нур-Султан, Алмати) та чотирьох містах США. У 2021 році заплановане відкриття у Львові.

У роботі з найменшенькими задіяні сто тренерів. В переважній більшості – це молоді фахівці з новим баченням футболу. Твердо вирішили, що у роботі центру використовувати гру як інструмент для розвитку особистості та формування особистості. На заняттях багато уваги приділяється техніці роботи з м’ячем.

- Чи можете вже похвалитися успіхами вихованців "Майстра м`яча" на всеукраїнській арені?

- Команда 2003 року народження виступала в фіналі-чотирьох ДЮФЛУ, були перемоги в різноманітних турнірах. Однак зрозумійте, в нашій школі не використовується традиційний для України підхід, що в навчанні головне – це спортивний результат. Звісно, результати, перемоги в турнірах – це важливо, але не є самоціллю для нашої школи. Важливіше – навчити дітей любити спорт, футбол, виховати гравців, які володіють усім набором якостей і технічних навичок, необхідних для довгої і вдалої кар'єри у великому футболі. У своїй роботі "Майстер м’яча" дотримується принципу, що всі діти на першому етапі однакові – немає талановитих або безталанних.

- Чи виступають зарубіжні партнери співінвесторами ваших дитячих футбольних проектів?

- Ні. "Майстер м`яча" та "Футбік" – це наші власні українські бренди. Футбольна школа купує послуги, сервіс та технології ТSМ. Разом з тим в тих країнах, де запрацювали харківські філіали їх використовують у формі франшизи. "Майстер м`яча" функціонує за рахунок батьківських внесків. Крім того, стараємось заробляти власними силами.

- Хтось з вихованців "Майстра м`яча" вже заявив голосно про себе?

- Найстарші наші вихованці – це хлопці 2003 року народження. Вони ще фізично не встигли стати відомими футболістами.

Я вірю, що через якихось п`ять-шість років випускники "Майстра м`яча" потужно заявлять про себе в провідних вітчизняних клубах, а дехто – і в зарубіжних.

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения