Главная Аматорський футбол Івано-Франківська область Василь Стефанишин: "ДЮФК "Ліцей-Вікторія" готовий до взаємного партнерства з професійними клубами України та зарубіжжя"

Василь Стефанишин: "ДЮФК "Ліцей-Вікторія" готовий до взаємного партнерства з професійними клубами України та зарубіжжя"

768

Василь Стефанишин: "ДЮФК "Ліцей-Вікторія" готовий до взаємного партнерства з професійними клубами України та зарубіжжя"

На сьогодні у Івано-Франківську функціонує достатня кількість футбольних шкіл та секцій. Команди різних вікових груп виступають у ДЮФЛ України та обласному чемпіонаті, конкуруючи між собою за перспективних гравців і тренерські кадри. У цьому матеріалі спецпроект сайту FootBoom "Аматорський футбол" розповідає про дитячо-юнацький футбольний клуб "Ліцей-Вікторія" (Івано-Франківськ). Наш співрозмовник – президент клубу Василь Стефанишин.

- Василю Васильовичу, коли і ким був заснований ДЮФК "Ліцей-Вікторія"?

- Наш клуб заснували у 2017 році. Наступного року ДЮФК "Ліцей-Вікторія" відзначатиме свій перший п’ятирічний ювілей. Спочатку виступали під назвою "Надія-Прикарпаття" у дитячо-юнацькій футзальній лізі України. Команда була на ходу: успішно виступала як на обласній, так і всеукраїнській арені. Зокрема у 2018 році хлопчики 2006 року народження стали переможцем Західної зони чемпіонату України з міні-футболу. Однак через проблеми з фінансуванням команда не змогла виїхати на фінальний турнір до Запоріжжя.

Через рік паркет змінили на класичне футбольне поле. Почали спеціалізуватися на футболі. Клуб, до слова, створений на базі Івано-Франківського академічного ліцею-інтернату обласної ради. Засновником "Ліцею-Вікторії" є я та мої однодумця, які небайдужі до розвитку дитячого футболу в нашому регіоні.

Василь Стефанишин: "ДЮФК "Ліцей-Вікторія" готовий до взаємного партнерства з професійними клубами України та зарубіжжя" - изображение 1

- Командам ДЮФК "Ліцей-Вікторія" за доволі короткий проміжок часу вдалося досягти рівня ДЮФЛУ. Як склався сезон 2020/21?

- Так. "Ліцей-Вікторія" починала з виступів у чемпіонаті області. Останніми сезонами вийшли на зовсім інший рівень – дитячо-юнацька футбольна ліга України . Грати в ній значно цікавіше, хлопці додають у майстерності.

Цього сезону команди U-17 та U-15 виступали у першій лізі. У підсумковій турнірній таблиці сімнадцятирічні гравці у своїй групі посіли високе друге місце, поступившись чотирма очками ТОДЮСШ (Копиченці). Зазначу, що за нашу команду грали молодші на рік хлопці – шістнадцятирічні.

П’ятнадцятирічні ж футболісти стали переможцями своєї групи. Наступного сезону вони виступатимуть у вищій лізі ДЮФЛУ. Для нашого молодого клубу – це велике досягнення.

- Скільки в клубі займається дітей?

- Понад 200 хлопчаків проходять футбольне навчання в ДЮФК "Ліцей-Вікторія". Представлені наступні вікові категорії: 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 та 2012 роки народження.

Цьогоріч взяли на навчання дітей з інших областей України, є переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Дітвора забезпечена безкоштовним проживанням у гуртожитку та чотириразовим безкоштовним харчуванням. Побутовими умовами вони дуже задоволені.

А для себе я зробив висновок – дитячий футбол може об’єднувати представників різних регіонів України, людей з різними життєвими поглядами.

Василь Стефанишин: "ДЮФК "Ліцей-Вікторія" готовий до взаємного партнерства з професійними клубами України та зарубіжжя" - изображение 2

- Познайомте з тренерами ДЮФК "Ліцей-Вікторія".

- Всього у нас в штаті працюють 12 тренерів – це професіонали своєї справи: Ярослав Ватаманюк – легендарний у минулому футболіст "Прикарпаття" (Івано-Франківськ), який провів один матч у складі національної збірної України; Андрій Шевчук; Юрій Костишин; Олег Ольшанецький; Микола Симотюк. Тренер воротарів - Мафтій Кудла. Є також тренер з фізичної підготовки Андрій Цуркан та психолог. Ми хочемо, щоб діти ставали не лише футболістами, а й сильними особистостями. Адже підростаюче покоління – це наше майбутнє, наша зміна та надія.

На тренуваннях кожної вікової групи присутні два тренери, а також тренер воротарів. Дитячі наставники працюють на волонтерських засадах, а заробітну плату отримують як викладачі ліцею.

- Виїздите на міжнародні змагання?

- Як тільки з’являється така можливість намагаємося її використати - це неоціненний досвід. Брали участь у турнірі у Польщі. Наприкінці червня 2021 року запланований виїзд до Болгарії.

- Чи співпрацюєте з професійними клубами області – "Прикарпаттям" (Івано-Франківськ) та "Карпатами" (Галич)?

- Ні. У ДЮФК "Ліцей-Вікторія" відсутня співпраця з "Прикарпаттям" та "Карпатами". Прикро, що на нас не звертають уваги. Хоча, наприклад, футбольна академія "Прикарпаття" показує гірші, за наші результати. ДЮФК "Ліцей-Вікторія" готовий до взаємного партнерства з професійними клубами України та зарубіжжя.

- Де проводите домашні матчі?

- У нашому розпорядженні два поля зі штучним покриттям: одне розміром 60х49 м., інше – 22х44 м. Крім того, орендуємо для тренувань трав’яні поля. З цим у нас – жодних проблем.

Василь Стефанишин: "ДЮФК "Ліцей-Вікторія" готовий до взаємного партнерства з професійними клубами України та зарубіжжя" - изображение 3

- Що тоді вас хвилює?

- Є проблеми з фінансуванням. У 2020 році з бюджету Івано-Франківської обласної ради на функціонування ДЮФК "Ліцей-Вікторія" було виділено 100 тисяч гривень. Це приблизно лише 10-12 частина з того, що потрібно на фінансування та розвиток дитячо-юнацької школи. Але ми все рівно вдячні обласній раді за підтримку. Водночас міська рада уперто ігнорує наш клуб, відмовляючи у фінансуванні. Хоча в нашому ліцеї навчається велика кількість дітей самого Івано-Франківська.

Нічого не вдієш, допоки місцева влада грає в "мовчанку", допомагати коштами доводиться мені особисто, іншим меценатам, а також батькам дітей.

Довідка

Василь Васильович Стефанишин. Народився 7 червня 1969 року в селі Камінне Надвірнянського району Івано-Франківської області. Має дві вищі освіти: юридичну та економічну. Свого часу Василь Васильович працював вчителем, був підприємцем. Також очолював обласний центр соціальних служб сім’ї та молоді, керував відділом молодіжної політики департаменту освіти Івано-Франківської ОДА. У 2016 році Стефанишин очолив Івано-Франківський академічний ліцей-інтернат обласної ради, є керівником громадської організації "Футбольний клуб "Ліцей-Вікторія". Балотувався на посаду міського голови Івано-Франківська. Одружений, має доньку та двох синів. Хобі – футбол, біатлон. В молоді роки Василь Васильович грав на аматорському рівні за КФК, де, за його словами, отримував більше, ніж на педагогічній ниві. Значних успіхів Василь Стефанишин досяг в біатлоні: кандидат в майстри спорту, багаторазовий чемпіон України, викликався до юнацької збірної України.

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения