Главная Аматорський футбол Дніпропетровська область СКМД (Дніпро): розгалужена мережа секцій, тренери – з  України, Колумбії та Сенегалу

СКМД (Дніпро): розгалужена мережа секцій, тренери – з  України, Колумбії та Сенегалу

869

СКМД (Дніпро): розгалужена мережа секцій, тренери – з  України, Колумбії та Сенегалу

Дніпро здавна вважався кузнею юних футбольних талантів. Щосезону вихованці місцевих шкіл поповнюють склади професійних клубів. Вибирати є з кого. В обласному центрі можна нарахувати з десяток дитячо - юнацьких клубів, де улюбленою грою займаються тисячі хлопчаків. До вашої уваги знайомство зі Спортивним клубом міста Дніпра (СКМД). Про його діяльність нашому кореспонденту розповів Віталій Тарасенко – співзасновник та головний тренер СКМД.

- Віталію Юрійовичу, яка кількість дітвори наразі займається у Спортивному клубі міста Дніпра ?

- За останніми підрахунками у секціях СКМД навчається близько 500 дітей. Хоча назвати точну кількість наших учнів проблематично. Оскільки позиція СКМД є такою, що ми не здійснюємо відбір до секцій (крім відбору до збірних команд), а займаємось з дітьми різного рівня підготовки. До того ж останнім часом вплинули карантинні обмеженнями. Багато дітей призупинили футбольне навчання, хто з них його відновить спрогнозувати складно.

- А скільки всього функціонує вікових груп?

- Структура Спортивного клубу міста Дніпра досить прозора. Наші секції представлені у більшості районів міста, співпрацюємо з п’ятнадцятьма загальноосвітніми школами, в яких проводимо заняття з футболу. Точну кількість філіалів СКМД теж важко назвати. Клуб знаходиться в постійному бажанні розвитку та розширенні географії. Маємо домовленості про відкриття нових філіалів, однак ще не до кінця оформлені всі юридичні питання.

Найбільш підготовлені юні гравці, котрі зарекомендували себе з найкращого боку під час внутрішньоклубних регулярних турнірів, запрошуються до складу збірних своїх вікових груп. Так, СКМД на рівні обласних змагань представляють 5 команд - з 2007 до 2011 року народження. Ще дві - 2004-2005 та 2006-2007 - цього сезону вперше виступають в чемпіонаті України (Перша ліга ДЮФЛУ).

Крім того, у цьому сезоні наші тренери та хлопці старшої вікової категорії сформували дорослу команду СКМД, що виступає в чемпіонаті міста. Наразі йде активне формування збірної 2012 р.н., а незабаром розпочнеться підготовка збірної 2013-2014 р.н.

- За якими критеріями підбираєте тренерів?

- Тренерський штаб СКМД на сьогодні налічує 10 фахівців. Основними критеріями підбору тренерів є їхня вихованість, бажання власного професійного розвитку, любов до дітей та футболу. Кожному наступному кандидату ставиться все більше вимог професійного рівня. У складі тренерської команди СКМД є професійні в минулому футболісти, є заслужений тренер України (до речі, чемпіон світу з футболу серед спортсменів з вадами здоров’я), є профільний тренер з легкої атлетики та тренер воротарів.

Практикуємо співпрацю з фахівцями із зарубіжних країн . Зокрема перед карантинним періодом у нас трудився колумбієць, а зараз, близько трьох років останніх років, працює сенегалець. Кожен з них привніс та привносить щось своє, цікаві нововведення та пропозиції. Всі наставники СКМД мають необхідні знання для здійснення навчально-тренувального процесу. Більшість з них мають власний унікальний досвід. На думку керівництва клубу, наші тренери повинні постійно працювати над своїм розвитком та завдяки організованим внутрішньоклубним нарадам ділитися досвідом один з одним.

- У вашому клубі навчаються діти лише з Дніпра чи й області?

- У СКМД на постійній основі займається виключно дніпровські юні футболісти. Водночас улітку клуб організовує двотижневі денні комплексні футбольні табори, до яких залучаються діти з інших міст області.

- Які результати демонструють команди СКМД на обласній та всеукраїнській арені?

- Головним успіхом наших команд наразі є їхній постійний розвиток. Важко вимагати результату, коли щось робиться вперше. Крім того, позиція нашого клубу співпадає з існуючою думкою провідних європейських футбольних країн: загальнокомандний результат у дитячо-юнацькому футболі – це не головне. Він не має бути самоціллю. Тому у структурі клубу досить суворо ставляться до нечесної гри, що направлена на результат команди. Завдання першочергової важливості – навчати дітей футболу, при цьому максимально не зашкодити здоров’ю під час навчально-тренувального процесу.

- Після закінчення навчання в СКМД, як у подальшому складається кар’єра ваших вихованців?

- Одним із головних завдань керівництва СКМД є працевлаштування випускників у професійних футбольних клубах. Або ж створення для хлопців можливостей проявити себе у потужних аматорських колективах. Відтак була сформована доросла команда СКМД, що виступає на аматорському рівні на першість міста. Перші наші випускники - це хлопці 2004 р.н., що вперше проводять цей сезон в чемпіонаті України. Після його завершення розглянемо питання щодо можливої їхньої участі у складі команди U-19 в чемпіонаті України та в дорослій команді СКМД.

Крім того, наше керівництво в постійному пошуку партнерства з професійними клубами, яких в Україні відверто мало, якщо порівняти її за чисельністю населення з аналогічними европейськими країнами. Тому змушені "вивчати" ще й клуби ближнього зарубіжжя. Зокрема двоє вихованців СКМД з поточного сезону зараховані до академії польської професійної команди.

Перед тим, як рекомендувати нашим гравцям продовження футбольної кар’єри у іншому колективі, ми дуже ретельно вивчаємо всі обставини їхнього можливого подальшого професійного росту. Зокрема рівень потенційно нового тренера та футболістів , професіоналізм керівництва нової команди, стиль побудови гри тощо.

У перспективі хотілося, щоб наші випускники приєднувались до тренерської чи адміністративної роботи в СКМД. Це те, що ми можемо створити чи організувати зараз, враховуючи власні сили. Однак мріємо і про створення власного професійного клубу. Але це можливе тільки у випадку залучення спонсорських інвестицій.

- Хто є найвідомішим вихованцем "СКМД"?

- Про вихованців СКМД говорити ще зарано. Адже пройшов невеликий проміжок часу з моменту створення клубу. Ще не було жодного випуску гравців, які пройшли виховання від наймолодших груп до випускного року. Наразі маємо тільки 3-4 вікові групи, які були сформовані понад три роки тому. Сподіваємось, що у недалекому майбутньому ми обов’язково повернемось до відповіді на це питання.

- Ваші побажання юним гравцям та їхнім наставникам?

- Головним побажанням до дітей та їхніх наставників, а також до батьків юних гравців, буде наступне – не забувати з якою метою малеча приходить у футбольні секції. На мою думку, діти бажають отримувати задоволення від футболу під час його навчання, а у майбутньому хочуть стати відомими футболістами. Наставники та батьки мають допомагати втілювати дитячі мрії у реальність. Така мета повинна бути головною амбіцією для дорослих.

Довідка

Спортивний клуб міста Дніпра (СКМД) засновано на початку серпня 2017 року – це була юридична реєстрація організації в відповідних органах влади.

За півроку до цього засновникам прийшла ідея створення власного дитячо-юнацького футбольного клубу. Водночас підготовка до цього процесу розпачалася набагато раніше – з 2012 року проходив навчальний цикл щодо цієї сфери діяльності.

Фактичні засновники СКМД – Денис Антонов та Віталій Тарасенко. Денис Костянтинович на професійному рівні у футбол не грав. У клубі він виконує роль керівника з організаційних питань та є тренером трьох різновікових збірних команд. Віталій Юрійович має досвід професійного гравця ( на початку 2000-их виступав за "Дніпро" (Дніпропетровськ) на позиції нападника, але, на жаль, через важку травму рано завершив кар’єру) є головним тренером СКМД з правами керівника та тренує дві різновікові збірні команди клубу.

Юридичними засновниками СКМД є інші особи, які здійснюють пасивне управління клубом. Їхня роль є визначальною у разі юридичних змін статусу клубу.

Оцініть
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения